Uwierzył fałszywemu policjantowi i przekazał mu 63 tys. zł

2023-09-27 09:04:38(ost. akt: 2023-09-27 12:01:30)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

63 tys. złotych stracił 85-letni mieszkaniec powiatu giżyckiego, który po rozmowie z fałszywym policjantem uwierzył, że jego córka spowodowała poważny wypadek drogowy. Gotówkę przekazał obcemu mężczyźnie, który przyszedł do jego miejsca zamieszkania.
Do Komendy Powiatowej Policji w Gizycku zgłosił się 85-letni mężczyzna i poinformował, że na jego telefon stacjonarny zadzwoniła kobieta i mężczyzna. Kobieta, podająca się za jego córkę, powiedziała, że spowodowała wypadek. Natomiast mężczyzna - „rzekomy policjant” - potwierdził zdarzenie i oświadczył, że potrzebne są pieniądze, które zostaną przekazane pokrzywdzonemu. Zgodnie z przekazanymi instrukcjami 85-latek przygotował pieniądze i przekazał je obcemu mężczyźnie, który zgłosił się po nie w miejscu zamieszkania seniora.

- Apelujemy do wszystkich mieszkańców o przekazanie tego kolejnego ostrzeżenia seniorom ze swoich rodzin oraz sąsiedztwa - przekazuje giżycka Policja. - Szczególnie zagrożone są osoby, które od wielu lat posiadają telefony stacjonarne. Oszuści kontaktują się z nimi wykorzystują stare książki telefoniczne, w których widniały dokładne dane abonentów: imię, nazwisko oraz adres. Nie zapomnijmy ostrzec naszych bliskich. Z pewnością wiedza na temat sposobów działania oszustów pomoże uniknąć im stania się ofiarą przestępstwa. Im więcej seniorów świadomych, tym mniej znajdzie się w gronie poszkodowanych.
Źródło: KPP Giżycko


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5