Sprzedali kradziony motocykl. Wpadli tego samego dnia

2023-09-15 09:00:39(ost. akt: 2023-09-15 09:11:57)

Autor zdjęcia: arch. Policja

Jeden dzień wystarczył ryńskim policjantom, aby ustalić sprawców kradzieży motocykla oraz paliwa. W ręce funkcjonariuszy wpadł 20 i 21 – latek, a także mężczyzna, który z pełną świadomością kupił skradziony pojazd. Dwaj młodzi mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży, a 30-latek odpowie za paserstwo. Motocykl został odzyskany i wrócił do właściciela.
O kradzieży motocykla i paliwa o łącznej wartości ponad 5300 złotych policjanci zostali powiadomieni 13 września. Tego dnia właściciel posesji zauważył zniknięcie pozostawionego pod wiatą motocykla, ze zbiornika ciągnika znikło również paliwo.

Ryńscy policjanci wytypowali osoby, które mogły dopuścić się przestępstwa kradzieży. Po kilku godzinach funkcjonariusze zatrzymali pierwszego z podejrzanych sprawców tej kradzieży, następnie został zatrzymany drugi sprawca, a jako trzeci w ręce policjantów wpadł 30-latek, który z pełną świadomością kupił od „złodziei” motocykl.

Dwaj młodzi mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży, natomiast 30-latek odpowie za paserstwo. Zgodnie z kodeksem karnym za powyższe przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Wszyscy wytłumaczą swoje postępowanie przed sądem.
Odzyskany motocykl wrócił do właściciela.
Źródło: KPP Giżycko

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5