Usiłowali włamać się do bankomatu. Policja zatrzymała podejrzaną parę

2023-09-04 14:20:44(ost. akt: 2023-09-04 14:29:50)

Autor zdjęcia: Michał Jarmoluk/ Pixabay

Policjanci z Wydziału Kryminalnego giżyckiej komendy zatrzymali kobietę i mężczyznę, którzy usiłowali włamać się do bankomatu na terenie miasta. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Do zdarzenia doszło 30 sierpnia 2023 r. w godzinach nocnych na jednej z głównych ulic Giżycka. Kobieta z mężczyzną usiłowali włamać się do bankomatu, ale zostali spłoszeni przez przechodniów i nie udało im się dostać do środka.

- Praca operacyjna policjantów bardzo szybko przyniosła efekty. Po kilku godzinach funkcjonariusze zatrzymali kobietę i mężczyznę, którzy trafili do policyjnej celi. W toku przeprowadzonych czynności funkcjonariusze ustali, że na przełomie lipca i sierpnia tego roku oboje dopuścili się również innych przestępstw na terenie miasta, m.in. kradzieży alkoholu w sklepach - informuje giżycka Policja.

32-latka i 29-latek zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem do bankomatu oraz kradzieży alkoholu. Mężczyzna dodatkowo usłyszał dwa zarzuty usiłowania włamania do automatów do gier.

Jak się okazało, oboje byli wcześniej karani za przestępstwa przeciwko mieniu, za co odbywali już kary pozbawienia wolności. Kobieta usłyszała zarzuty w tzw. recydywie za co grozi jej kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura Rejonowa w Giżycku skierowała do Sądu Rejonowego wniosek o ich tymczasowe aresztowanie. Sąd zadecydował o zastosowaniu wobec nich środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na czas 3 miesięcy.
Źródło: KPP w Giżycku

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5