Pobicie z użyciem noża. Dwaj bracia na trzy miesiące trafili do aresztu

2023-08-21 10:51:37(ost. akt: 2023-08-21 11:34:55)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do artykułu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do artykułu

Autor zdjęcia: sxc.hu zdjęcie ilustracyjne

Dwaj bracia w wieku 36 i 37 lat najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Podejrzani są o pobicie 43-latka, mieszkańca powiatu giżyckiego. Przestępstwo tego typu zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 8. Jeden z mężczyzn będzie odpowiadał w tzw. „multirecydywie”.
O pobiciu mężczyzny dyżurny giżyckiej jednostki został powiadomiony 12 sierpnia około godz. 5 rano. Zgłoszenie dotyczyło pobicia z użyciem noża. Z relacji zgłaszającego wynikało, że dwaj mężczyźni na jednym z osiedli w Giżycku pobili mężczyznę. Sprawcy zadawali ciosy pięściami i użyli także noża. W wyniku obrażeń pokrzywdzony wymagał hospitalizacji, załoga pogotowia przewiozła go do szpitala.

Policjanci ustalili, że zajście pomiędzy mężczyznami zaczęło się z błahego powodu, wymiana zdań przerodziła się w awanturę zakończoną atakiem na 43-latka. Funkcjonariusze po ustaleniu miejsca pobytu podejrzanych o to przestępstwo, zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 36 i 37 lat, byli to bracia.

18 sierpnia 2023 r. mężczyźni usłyszeli zarzuty pobicia z użyciem noża, którego skutkiem było spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 43-latka. Sąd przychylił się do wniosku Policji oraz Prokuratury i zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanych na okres najbliższych trzech miesięcy.

Prosto z sali sądowej, gdzie przedstawiono im postanowienie o zastosowaniu środka zapobiegawczego trafili do aresztu. 36-latek będzie odpowiadał w tzw. „multirecydywie”.
Źródło: KPP Giżycko

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5