Pijany przyjechał do sklepu po alkohol, w aucie były dzieci

2023-08-17 16:12:12(ost. akt: 2023-08-17 16:20:53)

Autor zdjęcia: arch. Policja

Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie 45-letni kierowca chevroleta, który wieczorem przyjechał do sklepu po alkohol, a w samochodzie miał dwoje dzieci w wieku 9 i 11 lat. Mężczyzna miał problem z utrzymaniem się na nogach i był agresywny. Ponadto był poszukiwany listem gończym.
To nie jedyny kierowca na "podwójnym" gazie zatrzymany przez policjantów.

Jak informuje giżycka Policja, kierowca jadąc vw golfem przez Spytkowo (gm. Giżycko) zderzył się z prawidłowo jadącym vw tiguanem. W trakcie czynności okazało się, że sprawca kolizji jest w stanie nietrzeźwości, badanie wskazało, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto 20 lipca br. 49-letniemu kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy za jazdę w stanie nietrzeźwości.


O kolejnym nietrzeźwym kierującym powiadomili policjantów świadkowie. Tym razem to 47-letnia mieszkanka powiatu, kierująca renaultem, która jechała trasą Giżycko-Miłki. Kiedy zatrzymała się w Rudzie inni kierowcy zareagowali i odebrali kobiecie klucze do samochodu. Przed przyjazdem patrolu kierująca renaultem oddaliła się z miejsca zdarzenia. Świadkowie relacjonowali, że kobieta jechała wężykiem, co zostało zarejestrowane kamerą. Od kobiety wyczuwalna silna woń alkoholu, została od niej pobrana krew do badania.

Po alkoholu za kierownicę motoroweru wsiadł także 25-letni mieszkaniec powiatu giżyckiego. Badanie wykazało, że miał 0,2 promila. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania.
Źródło: KPP Giżycko

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5