Zderzenie w centrum Giżycka. Pijany kierowca uciekł, pojechał za nim świadek

2023-07-27 18:00:54(ost. akt: 2023-07-27 18:07:26)

Autor zdjęcia: policja

Nietrzeźwy kierowca audi na pl. Grunwaldzkim w Giżycku zjechał na przyległy do jezdni postój taxi i uderzył w prawidłowo stojącą toyotę, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia.
Policjanci pracowali na miejscu kolizji drogowej z udziałem pijanego kierowcy. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Pijany kierowca, sprawca kolizji „wydmuchał” blisko 2,5 promila alkoholu. Jak tłumaczył, doprowadził do kolizji, bo rozmawiał przez telefon. Teraz wytłumaczy się przed sądem, kierowca ma już zatrzymane prawo jazdy.

Do zderzenia drogowego z udziałem nietrzeźwego kierowcy doszło 26.07.2023 r. kilka minut po godz: 20 w Giżycku na pl. Grunwaldzkim. Kierowca audi zjechał na przyległy do jezdni postój taxi i uderzył w prawidłowo stojącą toyotę, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia.

Świadek zdarzenia pojechał za kierowcą audi i zatrzymał jego pojazd na ul. Sienkiewicza w Giżycku. Podczas rozmowy z kierowcą, świadek wyczuł od niego alkohol i powiadomił policję.

33-letni kierowca audi został przewieziony do jednostki policji, gdzie policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości. Miał on blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Sprawca tłumaczył, że ta cała kolizja to przez to, że rozmawiał przez telefon, a przed wyjazdem wypił 300 ml „wódko”. 33 – latek ma już zatrzymane prawo jazdy. Teraz czeka go rozprawa sądowa.
Żródło: KPP Giżycko

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5