Policjanci i strażacy w obozie u harcerzy w Wydminach

2023-07-06 10:00:00(ost. akt: 2023-07-06 10:53:53)

Autor zdjęcia: Fot. KPP Giżycko

Od początku wakacji policjanci policjanci wraz ze strażakami i przedstawicielami sanepidu przeprowadzają we współpracy z innymi służbami kontrole miejsc wypoczynku dzieci i młodzieży w powiecie giżyckim. Ostatnio odwiedzili dwa stacjonujące obozy harcerskie na terenie Wydmin.
- Funkcjonariusze oraz przedstawiciele sanepidu odwiedzając obozy harcerskie sprawdzają, czy ich uczestnicy są bezpieczni. Prowadzą też pogadanki na temat właściwego zachowania w różnych krytycznych sytuacjach uwrażliwiając uczestników obozów na występowanie możliwych niebezpieczeństw - informuje giżycka Policja.

Strażacy na spotkaniu z harcerzami oraz kadrą obozu omawiali zagadnienia z zakresu zagrożenia pożarowego oraz zagrożeń atmosferycznych. Przypomnieli również warunki ewakuacji z terenu obozu do miejsc bezpiecznych. Podczas spotkania został również przeprowadzony test ewakuacji na terenie obozu.
Opiekunom udzielono kilku wskazówek mających istotny wpływ na stan bezpieczeństwa na terenie obozu. Funkcjonariusze są w stałym kontakcie z komendantami obozów w celu zapewnienia bezpieczeństwa ich uczestnikom.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5