37-latek kilka miesięcy nękał byłą partnerkę

2023-06-23 14:04:10(ost. akt: 2023-06-23 14:10:17)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Do policjantów z Giżycka zgłosiła się kobieta, która poinformowała o uporczywym nękaniu przez byłego partnera. Z relacji zgłaszającej wynikało, że 37-letni mężczyzna wielokrotnie dzwonił do niej, zamieszczał obraźliwe wpisy na portalach społecznościowych oraz wysyłał do niej i jej członków rodziny wulgarne i obraźliwe sms-y oraz nachodził kobietę w domu. W miejscach publicznych zajeżdżał jej drogę samochodem. Groził też pobiciem, pozbawieniem życia oraz podpaleniem domu.
Policjanci zatrzymali 37-latka (mieszkańca powiatu giżyckiego). Mężczyzna nękał pokrzywdzoną od kwietnia tego roku.

- 37-latek usłyszał zarzuty za popełnione przestępstwa (zarzut stalkingu oraz stosowanie gróźb), a prokurator zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji, zakaz zbliżania się i kontaktowania się z pokrzywdzoną. Za popełnione przestępstwa grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności - podaje giżycka Policja.

Zgodnie z art. 190a § 1: „Kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia, poniżenia lub udręczenia lub istotnie narusza jej prywatność, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8”.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5