Sprawca przemocy domowej za kratami

2023-06-13 10:30:15(ost. akt: 2023-06-13 15:35:04)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Prokurator na wniosek policji zastosował dozór policyjny oraz nakaz opuszczenia mieszkania wobec mieszkańca Rynu, a wobec kolejnego mężczyzny giżycki sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu. Mężczyźni znęcali się nad swoimi bliskimi. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Zarzut znęcania się nad żoną usłyszał 38-letni mieszkaniec Rynu. Mężczyzna znajdując się pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe, szarpał kobietę, wyzywał wulgarnymi słowami, poniżał i zastraszał. To wszystko rozgrywało się w domu rodzinnym, gdzie przebywały małoletnie dzieci. Po kolejnej awanturze policjanci zatrzymali agresora. Prokurator zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór oraz nakazał opuścić wspólnie zamieszkiwany lokal. 38-latek będzie musiał raz w tygodniu stawiać się w miejscowej jednostce policji.

Z kolei w sprawie 42-letniego mieszkańca gm. Miłki sąd przychylił się do wniosku prokuratora o tymczasowe aresztowanie. Mężczyzna stosował przemoc fizyczną i psychiczną wobec swojej konkubiny. W trakcie wszczynanych awantur nie wahał się używać siły fizycznej wobec kobiety, uderzał ją, szarpał, popychał, a także wyzywał słowami wulgarnymi, poniżał, izolował i ograniczał kontakty.

42-latek niszczył też mienie domowe i groził konkubinie pozbawieniem życia. Zatrzymany przez giżycką policję czas oczekiwania na rozprawę spędzi w areszcie. Giżycki sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.

Jaką karę obaj otrzymają, okaże się po zakończeniu postępowania sądowego. Zgodnie z art. 207 § 1 kodeksu karnego, każdy kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
Źródło: KPP Giżycko

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5