Drużyna z Bystrego wygrała turniej sołecki

2023-05-25 09:33:31(ost. akt: 2023-05-25 09:55:01)

Autor zdjęcia: Waldemar Albowicz/GOKiR Wilkasy

Trzy drużyny reprezentujące Bystry, Gajewo i Sulimy stanęły do zmagań w ramach VIII edycji Sołeckiego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Giżycko. Pod okiem licencjonowanego arbitra Jarosława Szynkiewicza odbyły się trzy mecze.
W pierwszym spotkaniu ekipa Bystrego zremisowała z Gajewem 5:5, drugi mecz to porażka Gajewa z Sulimami 3:6. Największe zaskoczenie przyniosło spotkanie gospodarzy zawodów z sołectwem Sulimy, które uległo kolegom zza miedzy aż 1:11. Rywalizowano przy pięknym słońcu i zgodnie z zasadami fair play.

Ostateczna klasyfikacja pokazała, że mistrzami turnieju zostali zawodnicy Bystrego, a niższe szczebelki podium zajęli reprezentanci Sulim i Gajewa. Co ciekawe, rok wcześniej na podium zameldowały się te same ekipy, lecz w innej kolejności (Gajewo, Bystry i Sulimy).


A jak przebieg współzawodnictwa ocenił sędzia imprezy?
– Pierwsze dwa spotkania stały na równym poziomie – przyznał Jarosław Szynkiewicz. – Ale w ostatnim meczu Sulimy, które typowałem już za faworyta, albo nie doceniły przeciwników albo były zmęczone wcześniejszym meczem pozwalając strzelić sobie aż 11 bramek.

Piękne, duże statuetki dla króla strzelców i najlepszego bramkarza trafiły w ręce Mirosława Charytoniuka, który zdobył siedem oczek i Daniela Mycaka (obaj z drużyny zwycięzców).

– Wcześniej grałem z ekipą Kamionek, a ponieważ w tym roku nie udało się jej skompletować, dołączyłem do chłopaków z Bystrego – stwierdził król strzelców. – Zagraliśmy praktycznie z marszu, umiejętności się bowiem nie zapomina. Na nasz wielki sukces wspólnie zapracował cały zespół, który zadbał o to, aby każdy z zawodników mógł pokazać to, co najlepsze.

Oprócz pucharu i statuetek każdy z graczy z rąk wójta Marka Jasudowicza otrzymał medal. Na zakończenie na wszystkich w świetlicy wiejskiej czekał przepyszny bigos, który przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Bystre Babki”. Imprezę zorganizowali Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji oraz Gmina Giżycko.
GOKiR Wilkasy


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5