61-latka groziła lokatorom nożem i spaleniem mieszkań. Rzucała w nich słoikami

2023-05-24 15:13:12(ost. akt: 2023-05-24 15:29:50)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Jak podaje giżycka Policja, od marca kobieta terroryzowała sąsiadów. Sytuacja w jednym z budynków wielorodzinnych w Giżycku wyglądała bardzo groźnie, a mieszkańcy obawiali się o swoje życie i zdrowie jak i mieszkania.
- Kobieta groziła im pozbawieniem życia, za każdym razem trzymała nóż w ręku, groziła podpaleniem mieszkań. 20 maja kolejny raz zaatakowała sąsiada, grożąc mu nożem i rzucała łatwopalną cieczą w butelce w drzwi jego mieszkania krzycząc, że je spali - informuje Policja. - Ponadto ukradła swojej znajomej kartę bankomatową i przy jej użyciu zrobiła zakupy za ponad 300 złotych.

Agresorka wyzywała sąsiadów, rzucała w nich słoikami, kalecząc w rękę jedną z kobiet. Zakłócała spokój i porządek, łamała wszystkie zasady współżycia społecznego.

Policjanci zabezpieczyli dowody przeciwko niej, przesłuchali pokrzywdzonych jak i świadków zachowania 61-latki. Kobieta usłyszała siedem zarzutów, w tym kierowania gróźb karalnych, kradzież karty bankomatowej oraz uszkodzenie ciała.

Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec kobiety środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy. Jak się okazało już wcześniej popełniała przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, za co była karana.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5