Dla miłośników ptaków i przyrody - Giżycka Konferencja Ornitologiczna

2023-05-23 12:00:00(ost. akt: 2023-05-23 12:37:45)

Autor zdjęcia: Krzysztof Pawlukojć

Kto interesuje się ornitologią i przyrodą nie może ominąć kolejnej edycji Giżyckiej Konferencji Ornitologicznej, która odbędzie się 17 czerwca o godz. 9 w budynku giżyckiej Ekomariny.
Wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie Miłośników Mazurskiej Przyrody współfinansowane jest ze środków budżetowych Miasta Giżycko. Wstęp jest bezpłatny, jednak ilość miejsc ograniczona.

- Wszystkich chętnych prosimy o zgłoszenia do 4 czerwca telefonicznie lub SMS-owo pod nr 507 958 362 lub poprzez email: mazurskaprzyroda@gmail.com - proszą organizatorzy.

- To już siódmy raz spotkamy się w doborowym towarzystwie największych autorytetów w dziedzinie ornitologii w skali kraju i będziemy mieli okazję wysłuchania ciekawych wykładów i prelekcji - zapowiadają członkowie stowarzyszenia. - Profesor Wiesław Fałtynowicz opowie o relacjach jakie zachodzą pomiędzy ptakami i porostami. Prezes Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków Tomasz Chodkiewicz przedstawi z kolei znaczenie, rolę i wkład amatorskich obserwacji oraz działalności wolontariuszy w badania i projekty naukowe. Dr Przemysław Chylarecki – pracownik Muzeum i Instytutu Zoologii PAN, przedstawi najnowsze dane dotyczące zmian w krajowej awifaunie, czyli które gatunki są zagrożone, a które pojawiają się na naszych ziemiach coraz częściej. Oczywiście wszystkich tematów nie zdradzimy, będą niespodzianki i mnóstwo atrakcji. Planujemy w trakcie przerw liczne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami oraz możliwość zakupu książek przyrodniczych na przygotowanych stoiskach. Takiego wydarzenie po prostu nie można przegapić!

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5