Nowi policjanci złożyli ślubowanie

2023-05-12 10:54:36(ost. akt: 2023-05-12 11:06:27)

Autor zdjęcia: Policja Warmińsko-Mazurska

Grupa 19 nowo przyjętych policjantów z Warmii i Mazur w obecności swoich bliskich i nowych przełożonych uroczyście złożyła ślubowanie. W tym gronie znalazło się 6 kobiet oraz 13 mężczyzn. Po ukończeniu kursu podstawowego w szkole Policji trafią do pracu w Oddziale Prewencji Policji w Olsztynie oraz jednostek w Elblągu, Olsztynie, Giżycku, Ostródzie, Kętrzynie, Bartoszycach, Nidzicy, Ełku, Braniewie i Działdowie.
Jak informuje warmińko-mazurska Policja, to już trzecie w 2023 roku przyjęcie i ślubowanie nowych policjantów w garnizonie warmińsko-mazurskim. Grupa 19 nowo przyjętych policjantów uroczyście ślubowała „służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia…”. Te słowa roty ślubowania nowi policjanci powtórzyli za swoim szefem nadinsp. Tomaszem Klimkiem, komendantem wojewódzkim Policji w Olsztynie.

W tej uroczystej chwili w obiekcie Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie nowym policjantom towarzyszyli ich bliscy i nowi przełożeni, czyli komendanci jednostek miejskich i powiatowych z garnizonu oraz dowództwo OPP w Olsztynie.


Ślubowanie nowych policjantów było również okazją do wręczenia rozkazów personalnych dla nowych zastępców komendantów powiatowych z komend w Kętrzynie (podinsp. Marta Umbras), Olsztynie (nadkom. Barbara Krzyżewska), Mrągowie (nadkom. Andrzej Andraczek), Szczytnie (nadkom. Paweł Przybyłek) i Węgorzewie (nadkom Kamil Karaś).


Obecnie służbę na Warmii i Mazurach pełni ponad 3400 policjantów. W całym kraju stan zatrudnienia w Policji przekroczył na początku 2023 roku historyczną liczbę 101 000 policjantów. Dzięki decyzji podjętej w Komendzie Głównej Policji, również liczba dostępnych miejsc do służby w Policji na Warmii i Mazurach została zwiększona.

Proces rekrutacji do Policji trwa nieprzerwanie. Kolejne przyjęcia do służby w garnizonie warmińsko-mazurskim w 2023 roku zaplanowano: 3 lipca, 23 sierpnia, 27 października, 28 grudnia. Więcej informacji na ten temat na stronie
https://warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/praca-w-policji/rekrutacja-do-sluzby-w/dobor-do-policji/491,Dobor-do-Policji.html/

Źródło: KWP Olsztyn
(tm)

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5