Po pożarze domu w Spytkowie rodzina potrzebuje pomocy

2023-05-06 11:22:19(ost. akt: 2023-05-07 12:12:16)

Autor zdjęcia: Arch. OSP Spytkowo/FB

W pożarze dom i dorobek życia straciła wielopokoleniowa rodzina, w sumie sześć osób. Sąsiedzi postanowili pomóc pogorzelcom i założyli zrzutkę na stronie zrzutka.pl. Każdy może pomóc w odbudowie spalonego domu.
Dyżurny giżyckiej Straży Pożarnej otrzymał 4 maja zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w Spytkowie (gmina Giżycko). Strażacy informację o pożarze otrzymali o godzinie 12:14, a 4 minuty później na miejscu zdarzenia były pierwsze zastępy ratowników.


- Na miejscu okazało się, że pożar powstał i rozwinął się na poddaszu budynku. Proces spalania przebiegał na tyle intensywnie, że ogień wydobywał się poprzez otwory okienne oraz poprzez pokrycie dachu. Na miejsce zdarzenia zadysponowano siły Komendy Powiatowej PSP w Giżycku a także jednostki OSP Spytkowo i OSP Kruklanki, w sumie 25 strażaków. Trzech mieszkańców ewakuowało się samodzielnie jeszcze przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej - przekazuje st. kpt. Mateusz Pupek z KP PSP Giżycko.


Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, ugasili pożar, udzielili także pomocy medycznej i wsparcia psychicznego dla jednej z osób zamieszkujących w tym domu, jednak zespół ratownictwa medycznego nie podjął decyzji o potrzebie jej hospitalizacji.

- W trakcie trwających pięć i pół godziny działań strażacy wynieśli znajdujące się na parterze mienie, niezbędne okazało się również wykonanie prac rozbiórkowych konstrukcji dachu w celu dotarcia do tlących się jego elementów - dodaje st. kpt. Mateusz Pupek.
Okoliczności zdarzenia wyjaśniają funkcjonariusze Policji.

Zbiórkę funduszy na odbudowę domu na stronie https://zrzutka.pl/k77dyr/ założył sołtys Spytkowa.
KT

Fot. OSP Spytkowo/FB, KP PSP Giżycko

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5