Długi weekend w policyjnych statystykach

2023-05-04 12:39:21(ost. akt: 2023-05-04 12:43:15)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Podczas długiego weekendu policjanci z Giżycka pracowali na miejscu wypadku drogowego oraz siedmiu kolizjach. Odnotowali 102 wykroczenia w ruchu drogowym, z czego 73 kierujących zostało ukaranych mandatami karnymi. Zatrzymali też siedmiu nietrzeźwych kierujących.
Od ostatniego piątku kwietnia do 4 maja giżyccy policjanci prowadzili działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa na drogach podczas długiego weekendu majowego. Funkcjonariusze obecni byli na ulicach naszego powiatu oraz nad jeziorami i w okolicach gdzie odbywała się impreza Dni Giżycka - Wielkie Otwarcie Sezonu Giżycko 2023. W tym czasie zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszali się kierowcy. Sprawdzali ich trzeźwość, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia dzieci oraz czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich mieszkańców i osób wypoczywających w naszym powiecie.

- Niestety, pomimo policyjnych apeli znaleźli się kierowcy, którzy za nic mieli bezpieczeństwo własne oraz innych. Zbyt szybka i brawurowa jazda, wyprzedzanie na trzeciego, nie ustępowanie pierwszeństwa oraz jazda bez pasów bezpieczeństwa to najczęstsze przewinienia, do których doszło w trakcie majowego weekendu - podaje giżycka Policja.

Przez 6 dni policjanci zatrzymali 7 nietrzeźwych kierujących, w tym nietrzeźwego sternika, kierującego hulajnogą elektryczną, dwóch motocyklistów i trzech kierujących osobówkami. Ujawnili 102 wykroczenia w ruchu drogowym, z czego 73 kierujących zostało ukaranych mandatami karnymi. Odnotowali 7 kolizji i jeden wypadek drogowy, który miał miejsce 28 kwietnia w m. Hejbuty gm. Giżycko. 19 – letnia kierująca Fiatem Punto zjechała na pobocze, a następnie uderzyła w drzewo. W wyniku zdarzenia doznała obrażeń i trafiła do szpitala. Była trzeźwa. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5