Harcerski weekend na wzgórzu św. Brunona

2023-04-26 12:55:16(ost. akt: 2023-04-26 12:59:59)

Autor zdjęcia: Hufiec ZHP

Miniony weekend obfitował w gry terenowe, zabawy oraz harcerskie przygody nie tylko dla członków giżyckiego hufca ZHP, ale każdego, kto miał ochotę na dobrą zabawę w fantastycznej atmosferze wśród pasjonatów skautingu. Do wspólnego świętowania Dnia Ziemi i Dnia św. Jerzego zaprosili giżycczan harcerze.
W ubiegły weekend, 22 kwietnia harcerze z Hufca ZHP Giżycko zorganizowali dla mieszkańców miasta Dzień Ziemi. W tym dniu zuchy i harcerze podczas gier terenowych przypominali podstawowe zasady dbania o naszą planetę, przyłączyli się do akcji sprzątania świata, a na zakończenie zorganizowali dla wszystkich uczestników harcerskie ognisko, przy którym nie zabrakło wspomnień i opowieści o harcerskich przygodach.

Fot. Hufiec ZHP

- Uczestnicy mogli przejść trasę, na której uczyli się przydatnej wiedzy o ekologii, a potem wspólnie spędzili czas przy ognisku na wzgórzu św. Brunona - informują harcerze giżyckiego hufca.

Fot. Hufiec ZHP

Natomiast w niedzielę, 23 kwietnia harcerze obchodzili Dzień Świętego Jerzego, patrona skautów i harcerzy, który jest dla nich wzorem siły, męstwa i zwycięstwa. Wspomaga na harcerskim szlaku, by zuchy i harcerze nie tracili odwagi, uczy też, jak pokonywać słabości charakteru.
ona

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5