Wandal odpowie za zniszczenie kładki i amfiteatru nad Kanałem Łuczańskim

2023-04-06 11:37:34(ost. akt: 2023-04-06 16:43:55)

Autor zdjęcia: policja.gov.pl/KPP Giżycko

24–letni mieszkaniec Giżycka zdewastował kładkę dla pieszych oraz amfiteatr nad Kanałem Łuczańskim. Wandal wyrywał siedziska, podpory, wszystko co dało się wyrwać. Wstępnie straty oszacowano na 15 tys. zł.
Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów i wkrótce będzie tłumaczył się przed sądem, dlaczego to zrobił. Decyzją prokuratora 24–latek został objęty dozorem policji.

- Do wandalizmu i zniszczenia mienia doszło w nocy z 29 na 30 marca 2023 roku. Sprawca niszczył wszystko, co się dało, wyrywał siedziska, drewniane podpory, wyrywał instalację elektryczną, służącą do zasilania świateł LED. Wstępnie szkody i zniszczenia wyceniono na kwotę 15 tys. złotych - podaje giżycka policja.

Sprawcą okazał się 24 -letni mieszkaniec Giżycka. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony do wyjaśnienia sprawy. Podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanych mu czynów, jednak nie miał logicznego wytłumaczenia dla swojego zachowania. Zniszczył, bo miał taki „kaprys”, bo to „nie jego”. Zebrany materiał w sprawie pozwolił na przedstawienie 24–latkowi zarzutu zniszczenia mienia. Na czas prowadzonego postępowania prokurator zastosował wobec giżycczanina dozór policji.

Policjanci ponadto ustalili, że 29 marca - tuż przed dewastacją – ten sam mężczyzna przywłaszczył cudze osobowe auto, a następnie je porzucił. Z tego też będzie tłumaczył się przed sądem.


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5