Plan nie wypalił. Skradziony towar wrócił do sklepu

2023-03-28 09:28:41(ost. akt: 2023-03-28 09:58:01)

Autor zdjęcia: arch. Policja

56-latek był zapewne przekonany, że jego plan - w jednym ze sklepów zapakować kosmetyki do plecaka i wymknąć się niepostrzeżenie - się powiedzie. Zamiary złodzieja pokrzyżował umundurowany policjant.
Giżycki policjant pełniąc służbę dokonywał właśnie kontroli na terenie jednej z galerii handlowych w Giżycku. Kiedy funkcjonariusz był przy wyjściu z drogerii, podbiegł do niego ochroniarz, wskazał mężczyznę i poprosił o jego zatrzymanie, ponieważ „rabuś” właśnie chciał czmychnąć niepostrzeżenie ze skradzionym towarem.

- Złodziej stanął oko w oko z policjantem, nic nie powiedział, tylko ze spuszczoną głową pod nadzorem funkcjonariusza i ochroniarza udał się do pomieszczenia służbowego, gdzie musiał oddać skradzione kosmetyki - informuje giżycka policja.

W trakcie wykonywania czynności z 56-latkiem okazało się, że w plecaku miał nie tylko skradzione kosmetyki z drogerii w Giżycku. Miał również drogie perfumy, które wcześniej ukradł w drogerii w Węgorzewie, zachował także na pamiątkę bilet do Giżycka.

Złodziej kosmetyków został zatrzymany, a po nocy spędzonej w policyjnej celi usłyszał zarzuty kradzieży. Skradzione kosmetyki opiewały na łączną kwotę ponad 1200 złotych. Na czas prowadzonego postępowania prokurator zastosował wobec niego dozór policji.
Źródło: KPP Giżycko

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5