Rusza budowa nowoczesnego PSZOK. Wykonawcą jest firma z Knurowa

2023-03-24 13:01:00(ost. akt: 2023-03-22 12:13:42)

Autor zdjęcia: fb/MZMGO

W dzielnicy składowo-przemysłowej przy ulicy Wileńskiej w Giżycku powstaje nowoczesny punkt selektywnej zbiórki odpadów, który będzie łączył funkcje edukacji ekologicznej z gospodarką odpadami. Od roku działa tam tymczasowy mobilny PSZOK.
Zarząd Mazurskiego Związku Międzygminnego - Gospodarka Odpadami w Giżycku podpisał 13 marca umowę na budowę nowoczesnego PSZOK w Giżycku.

- Głównym wykonawcą będzie firma KAPIBARA z Knurowa, która zadeklarowała wykonanie budowy za kwotę 6,7 mln zł. Zadanie dofinansowane z Programu Inwestycji Strategicznych w wysokości 4750000 zł - poinformował Związek.

Mieszkańcy Giżycka i okolic segregują coraz więcej odpadów i chętniej korzystają z takich punktów. Segregacja odpadów w mieście wzrasta, a to oznacza, że więcej trafia ich do recyklingu. Od dwóch lat zwiększa się odzysk z surowców.

- Do PSZOK trafia kilkaset ton odpadów. Przeważają odpady wielkogabarytowe, jak stoły, krzesła, szafy, tapczany, łóżka, fotele, dywany, materace, pierzyny, rowery, zabawki dużych rozmiarów. Mieszkańcy regionu najczęściej dostarczają do punktów ogromne ilości odpadów budowlanych, biodegradowalnych, elektroodpadów i zużytych opon – informują pracownicy MZMGO.

Punkty zbiórki odpadów przyjmują od mieszkańców nieodpłatnie odpady komunalne zebrane wyłącznie w sposób selektywny. Warunkiem jest posiadanie umowy z Mazurskim Związkiem Międzygminnym – Gospodarka Odpadami na odbiór odpadów komunalnych.
ona

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5