Targi Pracy i Edukacji OHP "Kierunek Kariera"

2023-03-24 12:00:00(ost. akt: 2023-03-21 10:29:00)

Autor zdjęcia: MCK OHP w Giżycku

Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Giżycku wychodzi z inicjatywą zorganizowania w Giżycku w dniu 24 kwietnia 2023 r. Targów Pracy i Edukacji pod hasłem przewodnim "Kierunek Kariera".
Organizowane od lat przez Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Giżycku targi pracy służą zapoznaniu uczestników z propozycją zatrudnieniową lokalnego i zagranicznego rynku pracy. Celem inicjatywy jest pomoc młodym ludziom w wyborze przyszłej ścieżki edukacyjno - zawodowej, umożliwienie młodzieży nawiązania bezpośredniego kontaktu z pracodawcami i specjalistami rynku pracy oraz poznanie oferty dydaktycznej szkół wyższych i policealnych.

Fot. Paulina Barczak/ MCK OHP w Giżycku

Targi stanowią okazję dla lokalnych pracodawców do zaprezentowania prowadzonej działalności, przedstawienia ofert zatrudnienia oraz wymagań stawianych potencjalnym kandydatom do pracy. Spotkania cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony wystawców, jak i osób bezrobotnych, poszukujących pracy oraz uczniów i nauczycieli z giżyckich szkół średnich.

Fot. MCK OHP w Giżycku

Oprócz możliwości nawiązania kontaktu z pracodawcami, osoby zainteresowane mogą skorzystać z konsultacji ze specjalistami Ochotniczych Hufców Pracy, Powiatowego Urzędu Pracy i innych specjalistów oraz ekspertów, którzy służą poradami m.in. z zakresu pośrednictwa pracy, praw i obowiązków młodego pracownika, warunków bezpiecznego zatrudnienia, przedsiębiorczości i doradztwa zawodowego.

Fot. MCK OHP w Giżycku

Współorganizatorami przedsięwzięcia są: Powiatowy Urząd Pracy w Giżycku, Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku oraz Wydział Nauk Społecznych w Giżycku Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Poznaniu.
ona2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5