19-latek miał przy sobie kilogram amfetaminy

2023-03-17 10:57:10(ost. akt: 2023-03-17 11:01:57)

Autor zdjęcia: Arch. KPP Giżycko

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Giżycku na terenie miasta zatrzymali 19-latka, który miał przy sobie 1 kilogram amfetaminy. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych środków odurzających to 50 tysięcy złotych.
- Długie godziny ciężkiej pracy kryminalnych z Giżycka oraz ich doskonałe rozpoznanie w środowisku przestępczym dały kolejne efekty w postaci zabezpieczenia 1 kg amfetaminy. Narkotyki miał przy sobie 19-latek, który został zatrzymany. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonej substancji to 50 tysięcy złotych - podaje giżycka policja.

W tym samym dniu w ręce policji woadł jeszcze jeden mężyczyzna z narkotykami.
- Giżycki dzielnicowy st. sierż. Michał Gajewski podczas obchodu rejonu służbowego zauważył mężczyznę, który na jego widok nerwowo się zachowywał - informują służby prasowe KPP w Giżycku. - Funkcjonariusz wylegitymował mężczyznę. Okazało się, że zdenerwowanie wynikało z tego, że 22-latek miał przy sobie pudełeczko z amfetaminą, które nosił w kieszeni bluzy. Został zatrzymany.

Obaj mężczyźni odpowiedzą w myśl Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii:
art. 62.1. mówi, o tym, że „Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
art. 62.2. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Natomiast art. 59. mówi m.in. o tym, że „Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, udziela innej osobie środka odurzającego lub substancji psychotropowej, ułatwia użycie albo nakłania do użycia takiego środka lub substancji, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10…..”
Źródło: KPP Giżycko


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5