Bokserzy z Giżycka wrócili z mistrzostw ze złotymi medalami

2023-03-22 11:00:00(ost. akt: 2023-03-22 11:31:55)

Autor zdjęcia: Arch. Piotr Luczek

Dobre wiadomości dla fanów boksu Adam Łopiałło i Janek Iwicki z Giżycka w Mistrzostwach Warmii i Mazur zdobyli złote medale i tytuły mistrzowskie.
W mistrzostwach w Braniewie wzięło udział dwóch zawodników pochodzących z Giżycka: Adam Łopiałło – senior walczący w kategorii średniej i Janek Iwicki – junior walczący w limicie kategorii półciężkiej.

Fot. Arch. Piotr Luczek

- Adam walkę półfinałową stoczył z zawodnikiem z Braniewa. Jak sam mówi, do ringu wszedł spięty, natomiast już po kilkunastu sekundach zaczął dostrzegać luki w obronie przeciwnika i błędy w poruszaniu się po ringu. Akcją lewy krzyżowy – prawy sierpowy (Adam walczy w pozycji mańkuta) skontrował przeciwnika i zaczął dominować w ringu. Przed końcem pierwszej rundy przeciwnik był liczony. Ostatecznie poddał walkę w połowie drugiej rundy - relacjonuje trener Piotr Luczek. - W walce finałowej znowu przeciwnikiem był zawodnik z Braniewa – utytułowany, dwukrotny ćwierćfinalista mistrzostw Polski jako młodzieżowiec i senior. Tym razem walka odbyła się na pełnym dystansie. Adam ostatecznie wygrał na punkty. Walczył nie tylko z kolegą, ale też z przeziębieniem, które go dopadło w drugim dniu zawodów. Dla niego jest to doświadczenie przed MP seniorów w których chce wystartować w tym roku.

- Janek walkę półfinałową stoczył z zawodnikiem gospodarzy. Popełnił w niej kilka błędów taktycznych, ale de facto cały czas kontrolował sytuację i pewnie wygrał na punkty. W finale zmierzył się z zawodnikiem z Kętrzyna. Walkę wygrał pewnie. W drugiej rundzie pani sędzina po liczeniu na stojąco poddała jego przeciwnika - przekazuje trener.

Janek na co dzień uczy się w Liceum Ogólnokształcącym ZDZ o profilu mundurowym.
- W tym miejscu należą się słowa podziękowania pani dyrektor szkoły oraz wychowawcy klasy za pomoc i życzliwość w rozwijaniu pasji Janka. Treningi i przygotowania pochłaniają dużo czasu i tak naprawdę nie mogłyby się odbywać na takim poziomie bez wsparcia szkoły - dodaje Piotr Luczek. - Dziękuję także dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 4 w Giżycku Bartoszowi Orczyc--Musiałkowi za wsparcie i udostępnianie sali sportowej w szkole do treningów.
Z kolei Adam Łopiałło jest seniorem i pracuje zawodowo. Musi pogodzić pracę z treningami. Obydwaj ćwiczą boks w sekcji trenera Piotra Luczka – Luczek Boks Giżycko. Adam już około 7 lat.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5