Wielkie Otwarcie Sezonu w tym roku nad jeziorem Niegocin

2023-03-16 08:43:00(ost. akt: 2023-03-16 08:45:33)
Otwarcie sezonu w Giżycku od lat przyciąga nad Kanał Łuczański tlumy mieszkańców i turystów. W tym roku jednak ze względu na remont kanału impreza odbędzie się w okolicach portu Ekomarina, plaży miejskiej oraz Pasażu Portowego.
Symboliczne otwarcie żeglarskiego i turystycznego sezonu na Mazurach (1 maja) to jedna z najpopularniejszych giżyckich imprez, będąca wstępem do wielu lądowych i wodniackich wydarzeń. Przez ostatnie lata najważniejsze wydarzenia, w tym symboliczne otwarcie zabytkowego mostu obrotowego na Kanale Łuczańskim dla ruchu wodnego, odbywało się właśnie nad kanałem. Najbardziej widowiskowe są Parada Jednostek Pływających oraz pokazy flyboardu.

- W tym roku zmienia się nie tylko miejsce, ale i charakter całego wydarzenia. Program został rozbudowany. Giżycczanie i odwiedzający nasze miasto goście, będą mogli korzystać z atrakcji przez cały dzień - informują organizatorzy z Urzędu Miejskiego w Giżycku. - Poza dobrze znaną Paradą Jednostek Pływających połączoną z konkursem na najlepiej udekorowaną jednostkę, miasteczkiem plenerowym Radia Zet czy pokazem flyboardu, zorganizowanymi na nabrzeżu jeziora Niegocin (port Ekomarina/plaża miejska), odbędą się także liczne występy artystyczne na Pasażu Portowym.

Na scenie ustawionej na Pasażu Portowym wystąpią lokalni artyści, zagrają zespoły szantowe, rockowe, orkiestry rozrywkowe. Na uczestników czeka także spektakl teatralny, ogniowo-pirotechniczny i teatr uliczny ze szczudlarzami i żonglerami. Przez cały czas trwania imprezy, będzie działał kiermasz rozmaitości i dmuchany plac zabaw dla dzieci, prowadzone będą animacje, warsztaty i zabawy interakcyjne z publicznością.

Co roku ważnym wydarzeniem majówki i otwarcia sezonu jest zaprzysiężenie nowych ratowników Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Pomysłodawcą otwarcia w majówkę mostu obrotowego i sezonu wodniackiego w Giżycku jest giżycczanin Tomasz Niedźwiecki. Miasto włączyło się w organizację wydarzenia, dodając m.in. Paradę Jednostek Pływajacych wraz z konkursem na najbardziej pomysłowo przystrojoną załogę i jednostkę. I tak już od 2005 roku mazurska majówka i sezon żeglarski rozpoczynają się w Giżycku. Choć w tym roku wydarzenie będzie w innym miejscu, to na pewno tradycyjnie zgromadzi wielu fanów tej imprezy.
Początek planowany jest 1 maja o godz. 10, a zakończenie o godz. 16.
KT

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5