Fotografia to fascynująca pasja, która nigdy nie przemija

2023-03-15 14:26:23(ost. akt: 2023-03-14 11:44:41)

Autor zdjęcia: twierdza.gizycko.pl

Od 3 marca można oglądać w Warsztacie Zbrojmistrza twierdzy Boyen wystawę pt. Giżycko w czarno-białej fotografii. Autorami prac są członkowie amatorskiej grupy fotograficznej z GCK pod opieką Mariusza Kuliś.
Mariusz Kuliś swoją przygodę rozpoczynał od fotografii analogowej już w szkole podstawowej. Dziś pasję tę rozwija za pomocą techniki cyfrowej, a jego wyjątkowe fotografie można zobaczyć głównie w świecie wirtualnym. Giżycki fotograf amator prezentuje zdjęcia na lokalnych wystawach fotograficznych, okładkach folderów turystycznych, plakatach czy kalendarzach. Od kilku lat swoimi umiejętnościami oraz pasją do fotografii dzieli się z uczestnikami zajęć fotograficznych organizowanych przez Giżyckie Centrum Kultury. Spotkania z Mariuszem Kulisiem cieszą się dużym zainteresowaniem wśród dorosłych mieszkańców Giżycka.

Fot. Mariusz Kuliś

- Powiem szczerze, że bardzo mnie zaskoczyła, ale i ucieszyła frekwencja na zajęciach z fotografii. Okazuje się, że tę pasję można realizować w różnych wieku i cały czas odkrywać nieznane dotąd rewiry. Uczestnicy zajęć korzystają z moich doświadczeń, rad, sugestii, poznają techniki robienia zdjęć, a przede wszystkim zaczynają naukę od poznania menu apartu fotograficznego. Okazuje się, że nie wszyscy wiedzą, do czego służą poszczególne funkcje w aparacie - zdradził w jednym z wywiadów dla Gazety. - Wspólnie wykonujemy różne ćwiczenia ze światłem zastanym tak, by jak najlepiej wykorzystać oświetlenie bez użycia lamp, reflektorów i innych akcesoriów. Dużo dyskutujemy, wymieniamy się informacjami, spostrzeżeniami. Nie jestem nauczycielem ani zawodowym fotografikiem, ale spotkania z uczestnikami zajęć fotograficznych to wyjątkowo ciekawe doświadczenie. Fotografia to fascynująca pasja, która nigdy nie przemija.

Fot. Mariusz Kuliś

Wystawę Giżycko w czarno-białej fotografii można oglądać do końca Marca. Dzisiejsze wydarzenie otwiera cykl wydarzeń kulturalnych jakie odbywać się będą w Twierdzy Boyen pod patronatem Giżyckie Centrum Kultury i Twierdza Boyen Giżycko.
Renata Szczepanik

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5