Ferie zimowe: Gdzie zgłosić prośbę o skontrolowanie autobusu

2023-01-25 12:21:36(ost. akt: 2023-01-25 11:35:24)

Autor zdjęcia: Unsplash

W województwie warmińsko-mazurskim trwają ferie zimowe (23 stycznia - 5 lutego), dlatego dużą uwagę policjanci zwracają uwagę na kontrolę autobusów i kierowców wiozących dzieci na zimowy wypoczynek. Zobaczcie, gdzie można zgłosić prośbę o skontrolowanie pojazdu.
Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przygotowało wykaz miejsc prowadzenia kontroli autobusów oraz kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Wykaz ten zawiera zestawienie punktów z terenu kraju wraz z numerami telefonów kontaktowych, gdzie można uzyskać informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców.

Dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji.

Jednocześnie informujemy, że na stronie https://bezpiecznyautobus.gov.pl/ można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC.

W powiecie giżyckim kontrole "feryjnych" autobusów odbywają się na żądanie w miejscu wskazanym przez zgłaszającego - tel. 47 735 22 00 - całodobowo dyżyrny KPP w Giżycku.

W powiecie węgorzewskim - na żądanie w miejscu wskazanym przez zgłaszającego - tel. 47 735 64 00 - całodobowo dyżurny KPP Węgorzewo.
opr. KT

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5