Mostek się sypie. Patrzcie pod nogi

2022-11-30 10:00:00(ost. akt: 2022-11-30 09:54:27)

Autor zdjęcia: Katarzyna Tomaszewicz

Nie wiadomo kiedy drewniany mostek przy Kanale Łuczańskim zostanie wymieniony na nowy. Na razie budowa nowej kładki nie jest ujęta w planach budżetowych miasta. Prowadzone są jedynie bieżące naprawy.
Co jakiś czas do redakcji docierają sygnały od mieszkańców Giżycka o złym stanie technicznym drewnianego mostu przy ogrodach działkowych nad Kanałem Łuczańskim. Mostek znajduje się w ciągu spacerowym wzdłuż kanału i choć nie ma tam tłumów, to jednak jest wykorzystywany przez spacerowiczów, działkowców, biegaczy, mieszkańców ul. Kilińskiego i Myśliwskiej.

- Przecież tu można sobie nogi połamać, zwłaszcza jak jest ciemno. Co jakiś czas zapada się kolejna deska i wpaść w dziurę można łatwo - skarżą się przechodnie.

W listopadzie radny Łukasz Zakrzewski złożył do burmistrza Giżycka interpelację w sprawie stanu technicznego tego obiektu.
- To już moja kolejna interpelacja, co świadczy o tym, że nie rozwiązano kompleksowo tego problemu, w związku z tym pytam: Kiedy zostanie wybudowany nowy mostek przy Kanale Łuczańskim w Giżycku - pisze radny Zakrzewski.

Na interpelację radnego odpowiedział Adam Baran, naczelnik Wydziału Planowania i Inwestycji Urzędu Miejskiego w Giżycku: - Obecnie nie jestem w stanie podać daty wybudowania nowego obiektu we wskazanej lokalizacji. Planując taką inwestycję należy uwzględnić ją w planach budżetowych, pozyskując środki na realizację, stworzyć projekt budowy oraz wziąć pod uwagę planowaną przebudowę Kanału Łuczańskiego.

Naczelnik Adam Baran przypomina, iż w bieżącym roku miasto przeprowadziło dwie większe prace naprawcze. Jedną w styczniu 2022 r. niezwłocznie po otrzymaniu protokołu z przeglądu okresowego obejmującą swoim zakresem wymianę podpór, wzmocnienie poręczy i podkładu konstrukcji. Druga naprawa przeprowadzona była w sierpniu i wrześniu 2022 r. po dokonaniu bieżącej kontroli stanu technicznego i polegała na wykonaniu niezbędnych napraw nawierzchni oraz wymianie wszystkich poręczy.

- Obecnie przeprowadzany jest przegląd pięcioletni, który wskaże nam zakres prac remontowych, jaki należy wykonać lub wskaże konieczność budowy nowego obiektu. Z kolei naprawy w ramach utrzymania przeprowadzane są na bieżąco według potrzeb - informuje naczelnik Wydziału Planowania i Inwestycji.
KT

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5