Pomoc wolno żyjącym kotom

2022-11-23 12:47:07(ost. akt: 2022-11-23 10:12:05)
Giżyckie Stowarzyszenie Brat Kot wspólnie z wolontariuszami opiekuje się bezdomnymi kotami w mieście

Giżyckie Stowarzyszenie Brat Kot wspólnie z wolontariuszami opiekuje się bezdomnymi kotami w mieście

Autor zdjęcia: facebook.com/Giżyckie-Stowarzyszenie-BRAT-KOT

Wydział środowiska urzędu miejskiego w Giżycku apeluje o nie przeganianie kotów z miejsc, w których stale bytują. Urzędnicy proszą też o nie straszenie zwierząt i nie niszczenie ich domów.
- W związku z faktem, iż obecność wolno bytujących kotów na terenie całego miasta powoduje wiele nieporozumień, chcielibyśmy przypomnieć o kilku najprostszych rozwiązaniach, które nie będą wymagały od mieszkańców żadnych nakładów finansowych ani ogromu pracy ludzkiej, a mogą przyczynić się do zażegnania narastających konfliktów sąsiedzkich, chroniąc jednocześnie zwierzęta - informują pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Giżycku.

Fot. Środowisko UM Giżycko

Urzędnicy proponują wskazanie jedno miejsce np. w piwnicy lub innym pomieszczeniu, w którym koty mogą być dokarmiane. Miejsce to musi być utrzymywane w czystości, a pozostałości jedzenia regularnie sprzątane. Pomieszczenia w których koty mogą przebywać, powinny mieć wyjścia na zewnątrz, aby zwierzęta nie zanieczyszczały swojego schronienia.

- W wypadku, gdy nie ma możliwości zorganizowania pomieszczenia dla kotów w budynku, wskazane jest ustawienie w zacisznym miejscu drewnianych budek, aby teren, na którym przebywają dokarmiane koty wyglądał schludnie i czysto, a kot były bezpieczne - dodają urzędnicy magistratu. - Zwracamy się również z apelem o nie przeganianie kotów z miejsc, w których stale bytują. Nie można straszyć zwierząt i niszczyć ich domów.
ona

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5