Wilkasy: Piesza potrącona na oznakowanym przejściu

2022-11-18 09:08:31(ost. akt: 2022-11-18 09:16:06)

Autor zdjęcia: Pixabay.com

Na oznakowanym przejściu dla pieszych na ul. Olsztyńskiej w Wilkasach doszło do potrącenia 41-latki. Kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.
Do zdarzenia doszło 17.11.2022 r. przed godziną 10. Kierujący Fordem Kuga zatrzymał się przed oznakowanym przejściem dla pieszych w celu ustąpienia pierwszeństwa dla pieszej. Po chwili w tył forda uderzył samochód ciężarowy Scania, powodując przemieszczenie się osobówki, która uderzyła w przechodzącą na pasach kobietę. 41-latka została przewieziona przez zespół pogotowia ratunkowego do szpitala. Obaj kierujący zostali przebadani na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Byli trzeźwi. Wszystkie okoliczności będą wyjaśniane w ramach policyjnego postępowania.


Trwający okres jesienno-zimowy powoduje, że warunki na drodze są bardzo zmienne, zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących jak i dla pieszych. Dlatego policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.

Pieszy wchodzący i znajdujący się już na przejściu dla pieszych ma pierwszeństwo przed jadącym pojazdem. Należy jednak pamiętać, iż pomimo zmiany przepisów, wtargnięcie na jezdnię tuż przed nadjeżdżający pojazd - nawet na przejściu dla pieszych - jest niedopuszczalne.
KPP Giżycko

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5