Z giżyckiego ogólniaka bliżej do warszawskiej SGH

2022-11-10 07:51:28(ost. akt: 2022-11-10 07:58:17)

Autor zdjęcia: I LO w Giżycku

W giżyckim ogólniaku powstała Klasa Akademicka Szkoły Głównej Handlowej. Uczniowie I LO zostali objęci patronatem warszawskiej uczelni.
Z dumą informujemy, iż została podpisana umowa o współpracy między I Liceum Ogólnokształcącym im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Giżycku a Szkołą Główną Handlową w Warszawie w ramach przedsięwzięcia „Klasa Akademicka SGH”. Opieką uczelni zostaną objęte klasy o profilu matematyczno-geograficznym – poinformowało giżyckie liceum.

Program "Klasa Akademicka SGH" powstał w 2016 roku z myślą o nawiązaniu i rozwinięciu współpracy Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie ze szkołami ponadpodstawowymi, których uczniowie wykazują zainteresowania tematyką ekonomiczną i planują studiowanie kierunków ekonomicznych. W semestrze 2022/2023 giżyccy licealiści mają szansę na bliski kontakt z prestiżową warszawską uczelnią.

Fot. I LO w Giżycku

- Udział w programie stwarza uczniom możliwość stałego kontaktu ze światem akademickim. Pozwala także poznać ofertę edukacyjną uczelni oraz ułatwia dokonanie wyboru ścieżki zawodowej. W ramach programu organizowane są dla uczniów indywidualnie dopasowane zajęcia dydaktyczne prowadzone przez nauczycieli akademickich oraz współpracowników SGH. Odbywają się one na terenie kampusu uczelni lub w siedzibach szkół, a także online. Programem objętych jest kilkadziesiąt szkół średnich z całej Polski – informuje uczelnia.

Uczniowie klasy objętej patronatem SGH m.in. uczestniczą w specjalnie zorganizowanych zajęciach dydaktycznych prowadzonych na kampusie SGH, w semestralnych wykładach SGH, w webinariach prowadzonych na żywo przez wykładowców SGH, warsztatach SGH prowadzonych przez praktyków biznesu, a maturzyści w studenckich kołach naukowych. Ponadto klasy pod patronatem SGH mogą wziąć udział w specjalnych zajęciach w siedzibie szkoły prowadzonych przez nauczycieli akademickich.
ona2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5