Wojskowa Gra Terenowa rozegra się w twierdzy Boyen

2022-11-09 09:09:00(ost. akt: 2022-11-09 09:23:15)
Twierdza Boyen

Twierdza Boyen

Autor zdjęcia: Renata Szczepaniak

Chcesz sprawdzić się w typowo wojskowych konkurencjach, chcesz aktywnie spędzić czas w gronie przyjaciół w święto narodowe 11 listopada? W tym roku masz taką możliwość. Ministerstwo Obrony Narodowej zaprasza tego dnia na wojskowe gry terenowe. W Giżycku gra zostanie przeprowadzona w twierdzy Boeyn.
Wojskowe gry terenowe to zawody społeczno-obronne. Zawody odbędą się w każdym województwie - po jednej grze na województwo. W województwie warmińsko-mazurskim Wojskowa Gra Terenowa odbędzie się w Giżycku na terenie twierdzy Boyen.

Celem tak pomyślanej zabawy jest promowanie postaw patriotycznych i obronnych, przeżycie obchodów Narodowego Święta Niepodległości w połączeniu z dbałością o zdrowie społeczeństwa oraz promocja służby wojskowej.

– Będzie to czas spędzony na wojskowej rywalizacji, a jednocześnie świetny sposób na uczczenie Biało-Czerwonej. Gwarantujemy dobrą zabawę i zapewnimy wojskowe wyżywienie – zapewniają organizatorzy.

Wśród konkurencji zaplanowano m.in. naukę maskowania, składania i rozkładania broni, rzutu granatem czy budowy schronienia. Niemniej żadna z gier nie będzie taka sama - będą różnić się między sobą w zależności od miejsca ich przeprowadzenia. Konkurencje w ramach wojskowych gier terenowych będą miały charakter zespołowy. Zgłoszone drużyny to maksymalnie 5-osobowe grupy. Mogą to być grupy przyjaciół, reprezentacje klas mundurowych, organizacje proobronne, rodziny. Udział drużyn jest całkowicie bezpłatny. Jedyne co trzeba zrobić przed startem, to zarejestrować się.

Rejestracja zespołów odbywa się telefonicznie lub mailowo. Potrwa do 11 listopada.

Dane kontaktowe do rejestracji w Giżycku:
mjr Sławomir FILIPCZUK,
tel. 727 013 515,
e-mail.: s.filipczuk@ron.mil.pl


Start o godzinie 10.00 - zbiórka przy Bramie Giżyckiej twierdzy Boeyn - bez względu na pogodę, warto więc zadbać o odpowiedni ubiór (sportowe buty, długie spodnie, kurtka/bluza, czapka, rękawiczki). Koniec zawodów jest planowany o godz. 16:00.

Każdy zespół na zakończenie otrzyma pamiątkowy dyplom. Wojskowym grom terenowym towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje, w tym poczęstunek w formie wojskowej grochówki.

Za organizację gier odpowiada Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji we współpracy z lokalnymi jednostkami wojskowymi jak również z Centralnym Wojskowym Klubem Sportowym i Radą ds. Kobiet RON.

WOJSKOWE GRY TERENOWE ODBĘDĄ SIĘ W: - dolnośląskie - Lubań - kujawsko pomorskie - Toruń - lubelskie - Chełm - lubuskie - Gorzów Wielkopolski - łódzkie - Zgierz - małopolskie - Zakopane - mazowieckie - Nowe Miasto nad Pilicą - opolskie - Brzeg - podkarpackie - Stalowa Wola - podlaskie - Kolno - pomorskie - Malbork - śląskie - Lubliniec - świętokrzyskie - Jędrzejów - warmińsko-mazurskie - Giżycko - wielkopolskie - Jarocin - zachodniopomorskie – Stargard

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5