Święto Niepodległości w Giżycku i lekcja patriotyzmu w klubie wojskowym

2022-11-09 06:56:10(ost. akt: 2022-11-09 07:08:22)

Autor zdjęcia: gizycko.pl/ JMK

Giżycko zaprasza do wspólnego świętowania 104. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Listopad Miesiącem Patriotyzmu w Klubie 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej
Wydarzenie tradycyjnie rozpocznie Msza Święta. Następnie ulicami miasta przemaszerują mieszkańcy, w tym przedstawiciele samorządu, organizacji i związków kombatanckich, szkół, harcerstwa oraz organizacji społecznych, by złożyć kwiaty pod pomnikami pamięci.

Tegoroczna trasa przemarszu: ul. Pionierska, Traugutta, Kętrzyńskiego, Warszawska, Plac Grunwaldzki, Olsztyńska, Moniuszki.

W ramach świętowania, 11 listopada, zaplanowano również Wojskową Grę Terenową i pokaz sprzętu wojskowego w Twierdzy Boyen, Turniej Futsalowy z okazji Święta Odzyskania Niepodległości z udziałem służb mundurowych i samorządowców w hali MOSiR przy Szkole Podstawowej nr 4, Koncert Andrzeja Jagodzińskiego z zespołem "Let's Jazz w hołdzie Wolności!" w sali widowiskowo-kinowej Giżyckiego Centrum Kultury. Na wydarzenie obowiązują bezpłatne wejściówki (wszystkie zostały wydane). Dzień później, 12 listopada, odbędzie się Turniej Tenisa Stołowego w hali Szkoły Podstawowej nr 1.

Klub 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej zaprasza 11 listopada na Koncert Pieśni Patriotycznych i Wojskowych o godz. 18.30 do kościoła p.w. Ducha św. Pocieszyciela. W programie występ dzieci i artystów z Klubu 15 GBZ oraz wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

Sala Tradycji Klubu 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej
Fot. Renata Szczepanik
Sala Tradycji Klubu 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej

LISTOPAD MIESIĄCEM PATRIOTYZMU
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości - tradycyjnie jak co roku - KLub 15GBZ zaprasza dzieci i młodzież szkolną do udziału w warsztatach edukacyjno - historycznych. W programie prezentacje, projekcje filmów, wystawy i wykłady na temat polskich dróg do wolności, patriotyzmu i bohaterów niepodległej Polski.
Dla najmłodszych dodatkowe zajęcia plastyczne. Wszystko połączone z prezentacją Sali Tradycji 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej.
ona

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5