Seniorzy przyłapani na nielegalnym biznesie

2022-10-27 14:40:44(ost. akt: 2022-10-27 14:58:29)

Autor zdjęcia: Warmińsko-Mazurski Oddziału Straży Granicznej

Straż Graniczna wzięła pod lupę seniorów z powiatu kętrzyńskiego. Po przeszukaniu kilku mieszkań funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 79 kg krajanki tytoniowej i 880 sztuk papierosów.
Nielegalny biznes tytoniowy odkryli funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Barcianach i pracownicy służby celno-skarbowej w Ełku. Podczas wspólnych działań 26 października na terenie powiatu kętrzyńskiego ujawnili nielegalne wyroby akcyzowe. Zabezpieczyli ponad 79 kg krajanki tytoniowej i 880 sztuk papierosów.

Fot. Warmińsko-Mazurski Oddziału Straży Granicznej

- Funkcjonariusze obu służb przeszukali kilka pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych w powiecie kętrzyńskim. 60-letnia kobieta w szafkach kuchennych przechowywała nielegalne papierosy. Część z nich była z białoruską akcyzą, kolejne wyroby tytoniowe pochodziły z „lewej fabryki”. W dodatku funkcjonariusze odkryli, że kobieta posiada butlę gazową, która służyła za skrytkę na papierosy - informuje mjr SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik Komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. - Funkcjonariusze służb podejrzewali również, że w jednym z bloków mieszkalnych, „kwitnie” handel wyrobami akcyzowymi. Nie pomylili się. Przeszukania trzech sąsiadujących ze sobą mieszkań doprowadziły do ujawnienia 79 kg krajanki tytoniowej o szacunkowej wartości 58 tys. zł. 63-letnia kobieta miała prawie 62 kg tytoniu, jej 65-letnia sąsiadka 4 kg, a 65-letni sąsiad obu pań ponad 13 kg.

Fot. Warmińsko-Mazurski Oddziału Straży Granicznej

Okazało się, że mężczyzna zdążył już wykonać własnoręcznie 700 sztuk papierosów.
Wszyscy seniorzy nie tylko stracili zapasy i "towar", ale też poniosą odpowiedzialność karno-skarbową za prowadzenie swojego nielegalnego biznesu tytoniowego.
ona

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5