Akcja promocyjna giżyckiej kranówki z nagrodą

2022-10-27 08:32:46(ost. akt: 2022-10-27 08:40:13)

Autor zdjęcia: arch. UM Giżycko

Projekt Czysta Giżycka zwycięzcą jubileuszowej, 10. edycji konkursu organizowanego przez samorząd województwa "PRO WARMIA I MAZURY 2021" w kategorii Promocja Ogólna. Nagrody wręczono 20 października, w Ełku, podczas 11. Festiwalu Promocji Gospodarczej.
- Mamy to! Nagroda za najlepszą promocję w regionie za projekt "Czysta | Woda z Giżycka". Akcja niesie za sobą ideę, że jesteśmy eko, zmieniamy stereotypy i giżycka kranówka podobnie jak "tapwater" za granicą, serwowana jest za darmo w dobrych knajpkach, hotelach i partnerskich miejscówkach. I to się udało! Bardzo się cieszę i zapraszam na Czystą Giżycką do Giżycka - tak podsumowała informację o wyróżnieniu kierownik Biura Promocji i Polityki Społecznej Małgorzata Kulas-Szyrmer.

Fot. arch. UM Giżycko

Darmowa kranówka w restauracji to standard w zachodnich restauracjach i coraz bardziej popularna praktyka także w Polsce. Miasto Giżycko wiosną 2021 r. postanowiło sprawdzić jak właściciele giżyckich lokali i instytucji zareagują na propozycję serwowania u siebie wody prosto z kranu, jako darmowego dodatku do zamówienia. Reakcje przeszły oczekiwania, a lista chętnych zaskoczyła!

Zaproszenie przedsiębiorców do współpracy poprzedziły spotkania z przedstawicielami giżyckiego PWiK (Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji). Specjaliści z PWiK dostarczyli zestaw ekspertyz i analiz potwierdzających niezwykle wartościowe parametry giżyckiej kranówki, przybliżyli proces technologiczny i stanowili skarbnicę wiedzy przy realizacji treści materiałów reklamowych.

Fot. arch. UM Giżycko

Nieocenione wsparcie w promocji zapewniła społeczna ambasadorka akcji, zwyciężczyni popularnego programu kulinarnego MasterChef TVN, influencerka less waste, która naturalnie łączy dziedzictwo kulinarne i eko podejście do życia - Ola Juszkiewicz.
Justyna Maciejewska-Kucfir/UM Giżycko
.2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5