Scena Słowa czyli performatywny teatr czytania

2022-10-26 13:35:02(ost. akt: 2022-10-26 13:43:20)

Autor zdjęcia: GCK

Giżyckie Centrum Kultury zaprasza 27 października o godz, 17,00 na widowisko performatywnego teatru czytania - Scena Słowa Teatru IOTA i spotkanie z reżyserem i edukatorem Zbigniewem Waszkielewiczem. Wstęp wolny
Giżyckie Centrum Kultury zaprasza na kolejną odsłonę Sceny Słowa Teatru IOTA, który zabiera nas w refleksyjną podróż w poszukiwaniu odpowiedzi na odwieczne pytania egzystencjalne. W tym celu reżyser sięgnął po tekst półlegendarnego chińskiego filozofa, domniemanego twórcy taoizmu, nurtu zarówno filozoficznego jak i religijnego w Chinach, Lao Tsy. Według tradycji żył w VI w. p.n.e., a więc był współczesny Konfucjuszowi. Potomni nazywali go Laozi ( „Stary Mistrz”), gdyż spośród wielkich mędrców wschodu pojawił się jako pierwszy.
Posłuchajmy zatem głosu przemawiającego do duszy, który ludzie kochają od dwudziestu pięciu stuleci. Z głosem sprzed 2,5 tysiąca lat wybrzmią harmonijnie słowa współczesnych poetek - Julii Hartwig i Anny Kamieńskiej. Oto dowód. Ta ostatnia w swoim Notatniku zapisała: „Proszę o taki nekrolog: Z radością przyjęła śmierć. Prosi bliskich o przyjęcie jej śmierci z radością.”
Żaneta Sarnecka-Roch/GCK

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5