Dzikie Giżycko w obiektywie mieszkańców - wystawa 8 października

2022-10-05 09:00:00(ost. akt: 2022-10-05 09:40:08)

Autor zdjęcia: Krzysztof Pawlukojć

Stowarzyszenie Miłośników Mazurskiej Przyrody zaprasza 8 października na wystawę fotografii przyrodniczej „Dzikie Giżycko w obiektywie mieszkańców Giżycka”.
Czy przestrzeń miejska może stanowić pożądany plener w kontekście fotografii przyrodniczej? Ile natury i dzikiego życia może pomieścić i wchłonąć krajobraz średniego miasta? Jak wypada i prezentuje się Giżycko w kategorii równowagi pomiędzy nowoczesnością, a ekologią?

Na te i wiele innych pytań odpowie nam w jakimś stopniu wystawa fotografii przyrodnicza „Dzikie Giżycko w obiektywie mieszkańców Giżycka”, na które zaprasza Stowarzyszanie Miłośników Mazurskiej Przyrody.

Jak w dobrym westernie spotykamy się w samo południe 8 października na Pasażu Portowym w Giżycku. Tego dnia zostaną zaprezentowane dwadzieścia cztery prace wykonane przez mieszkańców naszego miasta, ukazujące oblicze Giżycka z zupełnie innej perspektywy, jako wspólną przestrzeń, którą na co dzień dzielimy z wieloma gatunkami dzikich zwierząt.

Będzie wyjątkowa okazja do rozmowy z autorami oraz wymiany doświadczeń pomiędzy amatorami i pasjonatami fotografii przyrodniczej.
Krzysztof Pawlukojć

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5