Mieli przy sobie narkotyki. Odpowiedzą przed sądem

2022-09-27 14:32:04(ost. akt: 2022-09-27 14:36:11)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Policjanci giżyckiej komendy zatrzymali dwie osoby, które posiadały przy sobie narkotyki. W tzw. „zawiniątkach” zabezpieczono przy nich amfetaminę. 30-latka i jej 32-letni znajomy odpowiedzą w myśl ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.
- Policjanci nieustannie śledzą rynek narkobiznesu i walczą z tym przestępczym procederem. Kolejne osoby z narkotykami zostały zatrzymane 26 września w Giżycku - informuje giżycka policja. - Policjanci z referatu patrolowo – interwencyjnego pełniąc służbę na terenie Giżycka podjęli interwencję wobec dwóch osób. Kobieta i mężczyzna na widok funkcjonariuszy nerwowo przepakowywali bagaże, które mieli w samochodzie.

Okazało się, że para miała przy sobie narkotyki. Zabezpieczonych zostało 13 zawiniątek z białym proszkiem. Badanie testerem narkotykowym wykazało, że to amfetamina. W trakcie przeszukania pomieszczań mieszkalnych, funkcjonariusze zabezpieczyli kolejne środki odurzające. Łącznie zabezpieczono 50 gramów amfetaminy i ponad 20 gramów marihuany.

Mężczyzna i kobieta odpowiedzą w myśl ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5