Puszcza Borecka doskonała do biegania - kolejna edycja Borecka Łękuk Trail

2022-09-22 10:34:59(ost. akt: 2022-09-22 10:42:09)

Autor zdjęcia: Krzysztof Karpiński

Puszcza Borecka z pokazową Zagrodą Żubrów w Wolisku już po raz trzeci zapraszają wszystkich miłośników biegania trail'owego z całej Polski. Tegoroczna edycja odbędzie się 18-20 listopada. Główną areną zawodów będą niezmiennie mazurski hotel Folwark Łękuk.
Borecka Łękuk Trail to znakomita okoliczność na oficjalne zakończenie sezonu biegowego. W tym roku, oprócz dystansów Litygajno 50 km, Wolisko 21 km i Dubinek 13 km, w programie imprezy pojawił również Łękuk 5 km. To ukłon organizatorów w stronę początkujących biegaczy.

Z kolei za pokonanie najdłuższego dystansu Litygajno 50 km zawodnicy po raz pierwszy otrzymają 1 punkt ITRA ( International Trail Running Association - red.). To bardzo ważna i dobra informacja dla biegaczy, których marzeniem są starty w najbardziej prestiżowych biegach górskich w kraju i na świecie.

Borecka KIDS to nowa propozycja dla całych rodzin i oczywiście najmłodszych biegaczy. Dzieci w wieku od 3 do 16 lat pobiegną na dystansach od 200 do 800 metrów. To nie koniec nowości i atrakcji. W piątkowy, przedstartowy wieczór odbędzie się Pasta Party i konferencja prasowa z udziałem gwiazd biegów Ultra.

Natomiast w sobotę, po ceremonii dekoracji i oficjalnym zakończeniu części sportowej, w Folwarku Łękuk odbędzie się Borecka Łękuk BAL, czyli taneczne podsumowanie całego sezonu biegowego.

- Zapraszam wszystkich biegaczy w nasze gościnne progi. Sam intensywnie przygotowuję się już do startu na dystansie Litygajno 50 km. Zapowiada się naprawdę fantastyczny, rozbiegany i roztańczony weekend - zachęca Krzysztof Przyłucki, ultramaratończyk, właściciel Folwarku Łękuk.

- Zapisy, trasy biegów i wszystkie szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.boreckatrail.pl - informują organizatorzy.


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5