Premiera nowego spektaklu Teatru IOTA „Więcej niż wiatr”

2022-09-19 17:05:57(ost. akt: 2022-09-19 17:33:47)
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: Teresa Wasilewska-Bieniek

Artyści Teatru IOTA Zbigniewa Waszkielewicza zapraszają miłośników sztuki teatralnej do obejrzenia najnowszego widowiska „Więcej niż wiatr”.
Premiera nowego spektaklu Teatru IOTA Zbigniewa Waszkielewicza pt. „Więcej niż wiatr” odbędzie się 22 września br. w Giżyckim Centrum Kultury. Kolejne prezentacje zaplanowano 24 września w Gminnym Ośrodku Kultury w Wydminach oraz 30 września w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie. Bohaterami tej scenicznej opowieści są Powroźnik oraz jego głosy wewnętrzne Nitka i Pętla. Spektakl wyreżyserował Zbigniew Waszkielewicz, scenografię przygotowała Teresa Wasilewska Bieniek, a muzykę Bogdan Mizerski, zaś choreografia jest autorstwa Piotra Frąckiewicza.

Fot. facebook.com/teatriota

Spektakl „Więcej niż wiatr”...
Powroźnik, bohater jednoaktówki scenicznej, ma świadomość bliskiego kresu swej życiowej drogi – bliżej niż dalej, tak sam określa upływający czas. Spowiada się ze swego życia, czyni to w rozmowie z Nitką i Pętlą, które uosabiają jego głosy wewnętrzne. Próbuje zrobić bilans jasnych i ciemnych stron swej ziemskiej peregrynacji. Akcja przeradza się w swoisty sąd, w którym Powroźnik staje się podsądnym, ale też prokuratorem, adwokatem i sędzią.

Swoista sytuacja, gdy za rozmówców ma swoje głosy wewnętrzne w ludzkiej postaci sprawia, że nie wie, czy to przypadkiem nie jest sen: sen ziemski a może zaświatowy? Wyznając swoje grzechy stara się nie tracić rezonu, w tym humoru, gdy snuje swą opowieść o ścieżkach życia, którymi prowadziły go miłość, poezja i wiatr.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5