Maraton Wydminy i ciekawy weekend na wyspie

2022-09-07 06:32:05(ost. akt: 2022-09-07 06:40:04)

Autor zdjęcia: mat. organizatora

W najbliższą sobotę na starcie maratonu Wydminy stanie blisko 200 biegaczy, którzy pokonają trasę 42 km po regionie. Trasa maratonu przebiegnie wzdłuż siedmiu jezior, przez najurokliwsze zakątki Gmin Wydminy, Giżycko i Kruklanki.
W sobotę 10-go września o godzinie 9:30 na trasę wyruszą uczestnicy historycznego Maratonu Wydminy. To pierwszy w powiecie giżyckim bieg na dystansie 42 kilometrów. Na starcie pojawi się około 200 zawodników, a wśród nich biegacze z zagranicy. W związku z przebiegiem trasy przez drogę wojewódzką 655 wystąpią chwilowe utrudnienia w ruchu.

Fot. mat. organizatora

Na czas startu, o godzinie 9:20 nastąpi chwilowe wstrzymanie ruchu na skrzyżowaniu ulic Wyspa i Suwalska oraz w centrum Wydmin, na skrzyżowaniu ulic Suwalska i Grunwaldzka. Po przebiegnięciu peletonu biegaczy ruch będzie sukcesywnie przywracany. Całkowite wznowienie ruchu nastąpi o godzinie 9:40. Na odcinku Wydminy-Sucholaski zawodnicy poruszać się będą prawą stroną jezdni. Na zakręcie w Sucholaskach nastąpi zbieg w prawo na leśną drogę powiatową. W godzinach 10:30-14:30 uczestnicy Maratonu Wydminy wybiegać będą z drogi leśnej przy Pensjonacie "Pod Bocianem" w Mazuchówce i poruszać się będą prawą stroną jezdni (ok. 400m), do skrętu w prawo, w ul. Wyspa.

W dniu zawodów kierowcy proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności.

Fot. mat. organizatora

Trasa maratonu przebiegnie wzdłuż siedmiu jezior, przez najurokliwsze zakątki gmin Wydminy, Giżycko i Kruklanki. Zawodnicy kolejno odwiedzą następujące miejscowości; Wydminy, Sucholaski, Kruklin, Kruklanki, Żywki, Boćwinka, Żywy, Sołtmany, Mazuchówka, Wydminy. Start maratonu i półmaratonu zaplanowany jest na godzinę 9:30. O godzinie 9:35 na dwie pętle po wydmińskiej promenadzie i przez Garbaty Most wyruszą uczestnicy Garbatej Piątki. Od 10:20 do 10:40 rozegrane zostaną 4 biegi dziecięce na dystansach od 200 do 800m.
Na wszystkie biegi dostępne są jeszcze wolne miejsca.

Fot. mat. organizatora

Wszystkie szczegóły dotyczące imprezy dostępne są na stronie www.maratonwydminy.pl Niecodzienną niespodziankę dla trzech najliczniejszych klubów przygotowały lokalne restauracje. Restauracja Ogień i Woda w Folwarku Łękuk, Bar Restauracyjny Kuba Wydminy oraz Karczma Stary Młyn Upałty ufundowały vouchery na klubowe kolacje, odpowiednio na kwoty 500, 700 i 1000zł!!! Oprócz tego najszybsi biegacze otrzymają nagrody rzeczowe oraz vouchery na świetnej jakości sprzęt sportowy.
Zapowiada się naprawdę wyjątkowy weekend na Wydmińskiej Wyspie.
Bartłomiej Osior

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5