Zasłużeni dla miasta odebrali medale

2022-08-31 13:09:59(ost. akt: 2022-08-31 13:21:59)

Autor zdjęcia: Renata Szczepanik

Kolejni giżycczanie dołączyli do grona zasłużonych mieszkańców dla miasta. Podczas uroczystej sesji rady miejskiej, 30 sierpnia uhonorowano Jerzego Piekarskiego i Annę Lachowicz-Wawrzyniak, którzy dołączyli do grona zasłużonych Aliny Skupińskiej, Mariana Grabikowskiego oraz Stowarzyszenia na Rzecz Chorych z Chorobą Nowotworową „PROMYK”, którzy odebrali swoje medale podczas sesji, 8 czerwca.
Podczas ostatniej sesji rady miasta, 30 sierpnia burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz wręczył medale za szczególne zasługi dla miasta kolejnym giżycczanom którzy zapisali się na kartach historii naszego miasta. Samorządowcy podziękowali zasłużonym obywatelom miasta za ich zaangażowanie i wieloletnią pracę na rzecz lokalnej społeczności.

Fot. Renata Szczepanik


Zasłużona dla miasta i mieszkańców Giżycka dr n. med. Anna Lachowicz-Wawrzyniak to wysoce wyspecjalizowany lekarz w świecie medycznym, znana ze swojej wspaniałej osobowości, otwartości i zaangażowania w sprawy medyczne i społeczne. Z poświęceniem wykonuje swój zawód poprzez dbanie o życie i zdrowie wszystkich pacjentów, którzy leczą się na Oddziale Chorób Zakaźnych w Szpitalu w Giżycku. Swoje życie poświęciła medycynie. W swojej karierze zawodowej pełniła również funkcję Kierownika Katedry Pielęgniarstwa w Prywatnej Wyższej Szkole Zawodowej w Giżycku.

Fot. Renata Szczepanik

Od kilku lat Anna Lachowicz-Wawrzyniak pracuje jako lekarz medycyny paliatywnej. Na co dzień pracuje z ciężko chorymi pacjentami w Hospicjum Domowym dla Dorosłych w Giżycku i współpracuje ze Stowarzyszeniem na Rzecz Chorych z Chorobą Nowotworową „PROMYK”.

Fot. Renata Szczepanik

Jerzy Piekarski, animator form artystycznych, a także założyciel i właściciel Centrum Animacji KOA w Giżycku. Od dwudziestu lat organizator i dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Klasycznej w Kościele Ewangelickim w Giżycku. Jerzy Piekarski jest znanym nie tylko w giżyckim środowisku kulturalnym animatorem, a także w regionie. Działalność Jerzego Piekarskiego przyczyniła się do krzewienia kultury w Giżycku na wysokim poziomie, z czego korzysta wiele pokoleń, zarówno tutejszych mieszkańców, jak i przybywających do Giżycka turystów. Od ponad pół wieku Jerzy Piekarski w różnych formach propaguje sztukę i kulturę w mieście nad Niegocinem.
ona

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5