XIX Mazurski Festiwal Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców – Lato w Giżycku.

2022-08-25 10:39:20(ost. akt: 2022-08-25 10:53:48)

Autor zdjęcia: arch. prywatne

W giżyckich halach sportowych rozgrywane są mecze szczypiornistów z całej Polski. Od kilku dni trwa XIX Mazurski Festiwal Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców – Lato w Giżycku.
Giżycko gości szczypiornistów z całego kraju. Organizatorem festiwalu jest MTS Giżycko i prezes Andrzej Paszkiewicz, wyjątkowy prezes klubu i trener giżyckiej piłki ręcznej uhonorowany przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce, Odznaką Diamentową „Za Zasługi dla Piłki Ręcznej”. Na festiwal szczypiornistów nad Niegocinem przyjechały najlepsze drużyny dziecięce i młodzieżowe. Mecze rozgrywane są w kilku halach sportowych.To wyjątkowe widowisko sportowe trwa od 22 do 27 sierpnia.

- W roku ubiegłym, mimo trudnych warunków pandemii festiwal był największą imprezą dla młodzieży uprawiającej piłkę ręczną w Polsce. Gościliśmy blisko 400 uczestników z 32 zespołów z kraju. W tym roku mamy nadzieję lato będzie w Giżycku piękne. Przygotujemy wiele niespodzianek i zaprosimy ciekawych Gości. Mamy nadzieję, że dopisze piękna pogoda i zagramy również na plaży. Obiecujemy emocje nie tylko sportowe oraz szereg niespodzianek. Zapraszamy do kibicowania na żywo w halach sportowych MOSiR i ZSKŚiA. - zapraszają organizatorzy.

Szczegóły i harmonogram turnieju www.facebook.com/mtsgizycko
ona

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5