Maraton Wydminy po raz pierwszy, czas na zgłoszenia

2022-07-27 10:00:00(ost. akt: 2022-07-27 10:49:09)

Autor zdjęcia: Arch. organizatora/B. Osior

10 września odbędzie się długo oczekiwana, pierwsza edycja Maratonu Wydminy. W jednej z najbardziej rozbieganych wsi w Polsce od dawna rozmawiano o królewskim dystansie. Po pięciu udanych odsłonach półmaratonu, organizatorzy postanowili pokazać uczestnikom większy kawałek Mazur.
W ramach imprezy zostaną rozegrane I Mistrzostwa Polski LZS w Maratonie Przełajowym kobiet i mężczyzn. To klasyfikacja dla mieszkańców wsi i miasteczek do 20 tysięcy.

Oprócz tego biegacze będą mogli wystartować w legendarnym już półmaratonie wokół Jeziora Wydmińskiego lub w Garbatej Piątce rozgrywanej na szybkich dwóch pętlach wydmińskiej promenady. Dzień wcześniej w godzinach popołudniowych odbędą się biegi dziecięce i młodzieżowe. Sercem całego wydarzenia będzie Wyspa Wydminy.

W ostatniej przed pandemią edycji półmaratonu wystartowało łącznie niespełna pół tysiąca osób!
- Stawiamy na Mazury, na konsekwentną promocję tego pięknego regionu. Trasę maratonu zaplanowaliśmy tak, żeby pokazać najbardziej urokliwe zakątki gminy Wydminy oraz sąsiednich gmin Giżycko i Kruklanki. Na liście mamy już ponad stu uczestników, a wśród nich zawodników z Litwy i najdalszych zakątków Polski. Maraton Wydminy to oferta dla tych biegaczy-turystów, którzy swoje mazurskie urlopy zaplanowali poza wysokim sezonem. Oczywiście bardzo liczymy na obecność wszystkich zaprzyjaźnionych klubów biegowych z Polski północno-wschodniej i już dziś zapraszamy na wydmińską Wyspę - mówi Bartłomiej Osior, dyrektor Maratonu Wydminy.

Wszystkie szczegóły dotyczące imprezy znajdują się na stronie maratonwydminy.pl oraz na profilu facebook.com/Maraton-Wydminy.
Bartłomiej Osior

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5