Ukradł narzędzia, ale sprzedać nie zdążył

2022-07-20 13:50:00(ost. akt: 2022-07-20 13:57:28)

Autor zdjęcia: Arch. KPP Giżycko

Giżyccy policjanci zakończyli sprawę kradzieży z włamaniem, o którą podejrzany jest 28-latek. Zebrane dowody wskazują, że ukradł narzędzia, aby je sprzedać po okazyjnej cenie. Mężczyzna już usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem. Będzie odpowiadał ze stopy „recydywy”.
Do policjantów z Giżycka dotarło zawiadomienie o kradzieży z włamaniem do garażu. Nieznany sprawca zabrał stamtąd narzędzia warte 2800 złotych. Sprawca został dość szybko namierzony i zatrzymany do wyjaśnienia sprawy. Zgromadzone przeciwko niemu dowody skutkowały tym, że usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał.

Funkcjonariusze odzyskali skradzione narzędzia. Sprawca ukrywał je w swoim mieszkaniu i u kolegi. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, ale 28-latek dopuścił się przestępstwa w warunkach recydywy, dlatego teraz grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

Policjanci informują i ostrzegają osoby, które kupują od przypadkowych osób jakieś mienie. Pamiętajmy, że trzeba mieć na względzie to, że oferowane rzeczy mogą pochodzić z przestępstwa. Oznacza to zatem, że można odpowiadać za przestępstwo paserstwa, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Źródło: KPP Giżycko

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5