Amfetamina, przemoc i jazda pod wpływem narkotyków

2022-07-13 11:53:57(ost. akt: 2022-07-13 11:58:06)

Autor zdjęcia: policja

Kolejne trzy osoby zatrzymane z narkotykami na terenie Giżycka. Jeżeli badanie potwierdzi, że jeden z mężczyzn był pod działaniem środka odurzającego, czeka go także odpowiedzialność karna za prowadzenie pojazdu pod działaniem środków odurzających, natomiast wobec drugiego z mężczyzn została wszczęta procedura Niebieskiej Karty.
- Pierwszy z mężczyzn wpadł w ręce policjantów podczas kontroli drogowej. Wszystko wskazywało na to, że zarówno kierowca jak i pasażer są pod działaniem alkoholu albo środka odurzającego. Policjanci przeszukali auto. Na tylnym siedzeniu w plecaku zostały ujawnione woreczki foliowe z zawartością białego proszku - informuje giżycka policja. - 21-letni kierowca przyznał, że to jego oraz oświadczył, że wcześniej zażywał amfetaminę. Kierowca został zatrzymany i osadzony do wyjaśnienia sprawy.

Kolejna interwencja dotyczyła 29-latka, który wszczął awanturę domową z dziadkami. W trakcie interwencji mężczyzna był agresywny i wulgarny. Z relacji pokrzywdzonych wynikało, że 29-latek wrócił do domu pod wpływem alkoholu, wyzywał domowników, niszczył wyposażenie domu. Domowy oprawca został zatrzymany, podczas przeszukania jego odzieży funkcjonariusze znaleźli u niego foliowy woreczek z zawartością białego proszku. Badanie testerem narkotykowym potwierdziło, że to amfetamina. Rodzina została objęta procedurą Niebieskiej Karty.


Trzeci z mężczyzn to 24-latek. Na widok policjantów dziwnie się zachowywał, odwracał się, oddalał się i przyśpieszał kroku. Policjanci przystąpili do legitymowania, podczas którego ujawnili u 24-latka foliowy woreczek z zawartością białego proszku. Badanie również potwierdziło, że to amfetamina. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony do wyjaśnienia sprawy.

Teraz 21, 24 i 29-latek odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem.
Źródło: KPP Giżycko2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5