Organizator Mazury AirShow apeluje o wsparcie imprezy

2022-07-08 12:00:00(ost. akt: 2022-07-08 12:23:37)
Mazury AirShow 2018

Mazury AirShow 2018

Autor zdjęcia: Sławomir Kędzierski

Mazury AirShow to jedna ze sztandarowych imprez letnich w Giżycku. Pokazy lotnicze od ponad 20 lat przyciągają nad jezioro Niegocin tłumy widzów: mieszkańców i turystów. W ciągu ostatnich dwóch lat pokazów nie było, m.in.z powodu pandemii. W tym roku organizatorzy planują wydarzenie tradycyjnie w pierwszy weekend sierpnia (6-7.08).
"Mimo niezrozumiałych przeciwności, po 2 latach przerwy Aeroklubu Krainy Jezior kontynuuje przygotowania do 22. edycji mazurskich pokazów lotniczych. Jest to nasza odpowiedź na wiele rozmów z przedstawicielami biznesu z rejonu portu żeglugi i plaży miejskiej, a w szczególności to efekt wyjątkowe go zaangażowania w tej sprawie Pana Burmistrza W. K. Iwaszkiewicza oraz wymiernego wsparcia Samorządu Miasta Giżycka. W poszukiwaniu wsparcia materialnego doceniamy również aktywność Pani Senator Małgorzaty Kopiczko. By jednak mieć 100% gwarancji realizacji Mazury AirShow 2022, nadal zabiegamy o kolejnych sponsorów i nawet o skromne wpłaty sympatyków tych mazurskich pokazów lotniczych" - apeluje Stanisław Tołwiński, prezes AKJ.

Jeśli organizatorzy dopną bilans organizacji mazurskich pokazów, impreza odbędzie się w pierwszy weekend sierpnia (6-7 sierpnia) nad jeziorem Niegocin. Widownią będzie plaża miejska i molo w Giżycku. Dla widzów impreza jest bezpłatna.

- W sobotę planujemy dwa bloki pokazów (12.00-14.00 oraz 16.00-18.00), a w niedzielę blok finałowy w godzinach 11.00-14.00. Jak już to czyniliśmy w poprzednich latach, transmisja komentarza pokazów będzie dostępna za pośrednictwem AirShow Radio na częstotliwości 89.1MHz, a obraz przebiegu pokazów będzie transmitowany internetem ze specjalnego Studia TV Mazury AirShow - informuje prezes Stanisław Tołwiński.

- By jednak zbliżać się do pewności zgromadzenia niezbędnych środków finansowych, Zarząd Aeroklubu Krainy Jezior postanowił zwrócić się specjalnym Listem otwartym do banków, przedsiębiorców, handlowców i miłośników pokazów wśród mieszkańców Giżycka. Czyniąc to, mamy nadzieję na życzliwe zapoznanie się z jego treścią i może wsparcie na miarę aktualnych możliwości, przyczyniając się do zgromadzenia niezbędnych środków finansowych na mazurskie pokazy lotnicze - pisze w liście otwartym prezes AKJ.

Z listem otwartym prezes AKJ Stanisłwa Tołwińskiego można zapoznać się na stronie https://gizycko.pl/mazury-airshow-list-od-organizatora/

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5