Rusza kolejna edycja wakacyjnego kina pod chmurką

2022-06-27 08:30:55(ost. akt: 2022-06-27 08:57:10)
Kino Letnie

Kino Letnie

Autor zdjęcia: Sławomir Kędzierski

Już 5 lipca rusza w Giżycku nad Niegocinem Kino Letnie. W lipcu projekcje będą odbywały się we wtorki i środy od godz. 21.30 w porcie Ekomarina. Wstęp wolny.
W tym roku po raz 15. najpiękniejsze polskie kurorty zamienią się w wyjątkowe kina pod gwiazdami. Najdłuższy wakacyjny festiwal filmowy w Polsce rozpocznie się w piątek 1 lipca jednocześnie na sopockim Molo i zakopiańskich Krupówkach, a kilka dni później do filmowych destynacji dołączy Giżycko z jedynym w Europie kinem jachtowym.

Piotr Głowacki na spotkaniu z widzami filmu
Fot. Archiwum GG
Piotr Głowacki na spotkaniu z widzami filmu "Tarapaty"

W Giżycku 8. edycja festiwalu BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane startuje we wtorek, 5 lipca. Plenerowe projekcje w wakacyjne wtorki oraz środy odbywać się będą tradycyjnie w Porcie Ekomarina Giżycko. Filmy można będzie oglądać również z jachtów, dla widzów podobnie jak w roku ubiegłym, uruchomiono specjalną częstotliwość radiową 87,7 MHz.

- Zapewniamy dobre kino, leżaki i wyjątkową atmosferę kina pod chmurką. Rozpoczynamy we wtorek 5 lipca, filmem z cyklu „Świat Cię potrzebuje”. Cały wakacyjny repertuar, harmonogram projekcji i zwiastuny filmów na stronie www.kinoletnie.pl W przypadku niepogody, seanse odbędą się w budynku Ekomariny - informuje biuro promocji giżyckiego ratusza.

Otwarcie Letniego Kina Orange w Giżycku w 2015 roku
Fot. Arch. ZO
Otwarcie Letniego Kina Orange w Giżycku w 2015 roku

Kino Letnie Sopot-Zakopane to jedno z najważniejszych wydarzeń lata, które na stałe wpisało się w kalendarz polskich wakacji, również na Mazurach.

- Festiwal od wielu lat celebruje miłość do kina i zaprasza do oglądania filmów w wyjątkowych, zapierających dech w piersiach okolicznościach przyrody. Na 15-lecie zaprezentuje repertuar, który spodoba się miłośnikom wszystkich gatunków filmowych. Warto zaplanować wakacyjne wieczory w kinach letnich na seansach pod hasłem We Love Cinema w towarzystwie największych gwiazd - dodają organizatorzy.

Fot. Sławomir Kędzierski

Repertuar festiwalu został tradycyjnie podzielony na dni tematyczne. We wtorki wieczór przed dużym ekranem widzowie spędzą pod hasłem: Świat Cię potrzebuje.

Na ekranie pojawi się filmowe wezwanie do poszanowania różnorodności, z której ludzkość czerpie ogromną siłę. Ten wyjątkowy dzień tematyczny zacznie się od wzruszającego do łez „Cudownego chłopaka”. Będzie można też obejrzeć najnowszą, dodającą otuchy produkcję w reżyserii Mike’a Millsa – „C’mon C’mon” o niespotykanej relacji dziennikarza radiowego z siostrzeńcem, a także kultowy „Terminal” z zapadającą w pamięci kreacją Toma Hanksa. Nie zabraknie też polskiego akcentu – „Ostatni komers” to świeża przypowieść o nastolatkach próbujących odnaleźć się w skomplikowanej rzeczywistości. W tym dniu festiwal wspólnie z Bankiem BNP Paribas promuje wartości 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju.

Środy w wakacyjnym kinie nad Niegocinem to Made In Poland. W repertuarze m.in.: obsypane nagrodami „Wszystkie nasze strachy”, „7 uczuć” z plejadą gwiazd polskiego kina, „Mistrz” z rewelacyjnym Piotrem Głowackim w roli legendarnego polskiego pięściarza oraz „Żeby nie było śladów” ze świetną kreacją ubiegłorocznego laureata Diamentowego Klapsa Filmowego - Roberta Więckiewicza.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5