Bezpieczne wakacje i policyjna profilaktyka

2022-06-22 13:01:28(ost. akt: 2022-06-22 13:06:39)

Autor zdjęcia: KPP Giżycko

Przedwakacyjne spotkania policjantów z dziećmi i ich opiekunami na temat zachowania zasad bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wypoczynku.
W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, dzielnicowi, policyjni profilaktycy organizują spotkania edukacyjne dotyczące bezpiecznego wypoczynku w trakcie trwania letnich wakacji. Funkcjonariusze przekazują cenne informacje dotyczące tego, jak bezpiecznie korzystać z letnich atrakcji, a w szczególności bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Wszystko po to, aby czas letni dla wszystkich upłynął bezpiecznie i pozostawił po sobie tylko przyjemne wspomnienia.

Fot. KPP Giżycko

Pozostały czas do wakacji policjanci z Giżycka i Wydmin wykorzystują na liczne spotkania, kampanie czy prelekcje, w czasie których mówią o tym, jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą, w górach, na podwórku czy w domu. Wszystko to w ramach kampanii ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Fot. KPP Giżycko

W czasie spotkania z dziećmi i młodzieżą funkcjonariusze przede wszystkim omawiają zagadnienia związane z bezpiecznym wypoczynkiem. Treści teoretyczne uzupełniane są przykładami niebezpiecznych zachowań dzieci, młodzieży, a także osób dorosłych, które znają z codziennej służby. Informacje te są ważne z uwagi na zbliżające się wakacje, w czasie których młodzież mając dużo wolnego czasu nie zawsze spędza go w sposób konstruktywny. Policjanci przypomnieli też zasady bezpieczeństwa w trakcie podróży, wycieczek oraz pobytu na koloniach i obozach.
KPP Giżycko

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5