Turysta z promilami i bmw wjechał w ogrodzenie i uciekł

2022-06-22 12:52:44(ost. akt: 2022-06-22 12:58:28)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Turysta miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie i zdecydował się na jazdę samochodem. W miejscowości Wyszowate gm. Miłki uderzył autem w ogrodzenie. Zniszczył ogrodzenie, zostawił auto i uciekł.
W piątek, czerwca około godz: 20.30 policjanci otrzymali zgłoszenie, że w miejscowości Wyszowate gm. Miłki, kierowca osobowym autem uderzył w ogrodzenie jednej z posesji i oddalił się z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze ustalili, że kierowca bmw wjechał w ogrodzenie posesji uszkadzając przęsła i słupki, następnie wysiadł z auta i oddalił się z miejsca. Po pewnym czasie po auto przyszedł inny mężczyzna. Nie wyjaśniając sprawy zabrał pojazd i odjechał nieopodal na swoją posesję, gdzie grupa przyjezdnych osób spędzała długi weekend.

- Policjanci zastali na posesji właściciela pojazdu, który tłumaczył, że auto pożyczył znajomemu, ponieważ chciał się on przejechać. Kierowca tego feralnego zdarzenia był na miejscu, po sprawdzeniu jego stanu trzeźwości okazało się, że miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Ucieczka z miejsca zdarzenia nie pomogła w uniknięciu odpowiedzialności. 24 – latek z pewnością odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości - informuje st. asp. Iwona Chruścińska.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5