IV Integracyjny Przegląd Pieśni Żeglarskich Osób Niepełnosprawnych w Rynie

2022-06-21 15:00:00(ost. akt: 2022-06-21 18:10:33)

Autor zdjęcia: Arch. WTZ Ryn

W IV Integracyjnym Przeglądzie Pieśni Żeglarskich Osób Niepełnosprawnych w Rynie wzięło udział prawie 150 osób. Była to okazja do integracji, pokazania talentów wokalno-muzycznych uczestników, wzmacnianie wiary we własne możliwości i rozwój pasji.
Czwarta edycja integracyjno-rekreacyjnej imprezy w klimacie marynistycznym została zorganizowana 13-15 czerwca przez Warsztat Terapii Zajęciowej przy RYSIPON „Dar Serca” w Rynie. Honorowy patronat nad imprezą objął Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Odbiorcami imprezy były osoby z niepełnosprawnością – uczestnicy WTZ oraz ich opiekunowie.

- Część rekreacyjna odbyła się w ośrodku „Bocianie Gniazdo”, z kolei część oficjalna w ośrodku „Zofiówka” w Rynie. Dla uczestników wydarzenia przygotowaliśmy szereg atrakcji, między innymi: warsztaty hortiterapii, które prowadziła pani Zofia Wojciechowska), warsztaty „malowanie na polanie” (D. Krajza), warsztaty sublimacji – tworzenie marynistycznych kubeczków (A. Bałdyga), spotkanie z alpakami (Alpakadabra), zwiedzanie ryńskiego zamku (W. Bujwid), ściankę wspinaczkową (Wspinaczkowy Klub Sportowy „Piżmakowe Wiewióry”), dyskotekę z muzyką na żywo, koncert szantowy i integracyjne ogniska - relacjonują organizatorzy.

Trzeciego dnia odbyła się oficjalna część imprezy. Zgromadzonych gości powitał kierownik WTZ w Rynie Robert Duszyński. Starosta giżycki Mirosław Dariusz Drzażdżewski oraz burmistrz Rynu Jarosław Filipek przekazali kilka ciepłych słów przybyłym załogom. Serdeczne pozdrowienia oraz gratulacje skierował do wszystkich dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Oddziału PFRON w Olsztynie Mateusz Szkaradziński.

Fot. Arch. WTZ Ryn

Potem przyszedł czas na prezentacje artystyczne w żeglarskim klimacie. Każda z placówek przygotowała występ z muzyką szantową, część z nich zadbała również o scenografię. W przeglądzie pieśni żeglarskich wzięło udział 14 placówek: załogi WTZ z Koszalina, Elbląga, Olsztyna, Kętrzyna, Olsztynka, Ostródy, Gołdapi, Kolna, Mikołajek, Olszewa Węgorzewskiego, Górowa Iławeckiego, Ełku oraz Rynu (gospodarze), a także gościnnie - załoga ŚDS Ryn.

Fot. Arch. WTZ Ryn


- Wszyscy byli znakomicie przygotowani, z roku na rok poziom jest coraz wyższy. Zwiększa się również grono fanów tego rodzaju muzyki, co cieszy, w końcu to utwory związane z naszym mazurskim regionem. Oprawę muzyczną zapewnił w sposób profesjonalny IMPART DJ. Po występach załóg, odbyło się rozdanie nagród oraz podziękowania, a następnie oficjalne zamknięcie IV Integracyjnego Przeglądu Pieśni Żeglarskich Osób Niepełnosprawnych - przekazują organizatorzy ryńskiej imprezy.

Fot. Arch. WTZ Ryn

To był wspaniały muzyczny rejs, a między uczestnikami wytworzyła się szczególna więź. Każdy załogant z niecierpliwością będzie oczekiwał kolejnej – jubileuszowej – piątej edycji imprezy.
Organizatorzy szczególnie serdecznie dziękują sponsorom i darczyńcom, bez których to wydarzenie nie mogłoby dojść do skutku i nie przebiegałoby tak wspaniale.
WTZ Ryn


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5