Piłkarskie kwalifikacje do klasy sportowej

2022-06-06 17:07:51(ost. akt: 2022-06-06 17:17:16)

Autor zdjęcia: Renata Szczepanik

Młodzi piłkarze, którzy chcą uczyć się w klasie mistrzostwa sportowego musieli zdać egzamin sprawnościowy. Testy odbyły się na miejskim stadionie - arenie trzecioligowego GKS MAMRY.
II Liceum Ogólnokształcące im. G. Gizewiusza w Giżycku we współpracy z GKS Mamry Giżycko prowadzi rekrutację do klasy pierwszej na rok szkolny 2022/ 2023. Taka klasa funkcjonuje już od roku szkolnego 2021/2022.

Fot. Renata Szczepanik

Uczniowie klas ósmych, którzy chcą kontynuować naukę w klasie mistrzostwa sportowego w II LO (piłka nożna chłopców i piłka ręczna dziewcząt) muszą przejść odpowiednie kwalifikacje. Próba sprawności fizycznej młodych piłkarzy odbyła się 6 czerwca na miejskim stadionie.

Fot. Renata Szczepanik

- Test ma wyłonić najlepszych piłkarzy do klasy mistrzostwa sportowego. Klasa jest koedukacyjna pod patronatem Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej oraz Giżyckiego Klubu Sportowego „Mamry”, którego drużyna seniorów gra aktualnie w trzeciej lidze - mówi Marek Radzewicz, nauczyciel, trener, działacz sportowy. - Mam nadzieję, że w wyniku realizacji tego projektu, pojawią się na boiskach pierwszoligowych i w ekstra klasie uczniowie naszej szkoły. Podobnie jak kilku moich wychowanków: Łukasz Broź, Marcin Budziński, Piotr Żemło i wielu innych, którzy kontynuowali swoją piłkarską karierę w najlepszych polskich klubach.

Fot. Renata Szczepanik

Test sprawnościowy polegał na szybkości (bieg sprinterski na dystansie 30 m), próby mocy (skok w dal z miejsca), technice specjalnej prowadzenia piłki oraz strzału na bramkę, a także gry na boisku. Kwalifikacje młodych piłkarzy odbyły się według zasad określonych przez Polski Związek Piłki Nożnej.
ona

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5